BranżaRynek

BPSC częścią amerykańskiej grupy Forterro

Na mocy zawartego porozumienia chorzowskie Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych stało się częścią grupy, która skupia europejskie firmy dostarczające rozwiązania klasy ERP oraz związane z nimi usługi. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

BPSC częścią amerykańskiej grupy Forterro

Zakup BPSC jest pierwszą inwestycją firmy Forterro w Europie Środkowo-Wschodniej i piątą na rynku oprogramowania wspierającego zarządzanie. “Spodziewamy się, że zasoby oraz doświadczenie rynkowe, które wniesie Forterro wzmocnią zarówno naszą firmę, jak i jej produkty” – mówi Rafał Orawski, prezes zarządu firmy BPSC. “Głównym priorytetem BPSC będzie nadal dbanie przede wszystkim o klientów firmy” – dodaje.

Grupę Forterro tworzą firmy oferujące wyspecjalizowane regionalnie lub branżowo oprogramowanie klasy ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. “Forterro jest grupą firm ERP, których produkty tworzone były w ojczystych językach w oparciu o lokalne wymogi i potrzeby branżowe użytkowników. Wszystkie charakteryzuje niezrównany poziom “dopasowania” które sprawia, że ciągle wygrywają one z systemami międzynarodowych dostawców. Nie inaczej jest z BPSC. Wiodąca pozycja rynkowa firmy, a także duża i lojalna baza klientów jest świadectwem wartości lokalnych i branżowych rozwiązań ERP” – podkreśla Jeff Tognoni, prezes firmy Forterro. Do grupy kapitałowej Forterro należą obecnie: szwedzkie firmy Jeeves i Infocube, szwajcarska spółka SolvAxis, francuska firma Sylob oraz chorzowskie BPSC. Działalność firmy Forterro wspiera finansowo fundusz Battery Ventures.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress