BranżaRynek

BPSC częścią amerykańskiej grupy Forterro

Na mocy zawartego porozumienia chorzowskie Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych stało się częścią grupy, która skupia europejskie firmy dostarczające rozwiązania klasy ERP oraz związane z nimi usługi. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

BPSC częścią amerykańskiej grupy Forterro

Zakup BPSC jest pierwszą inwestycją firmy Forterro w Europie Środkowo-Wschodniej i piątą na rynku oprogramowania wspierającego zarządzanie. „Spodziewamy się, że zasoby oraz doświadczenie rynkowe, które wniesie Forterro wzmocnią zarówno naszą firmę, jak i jej produkty” – mówi Rafał Orawski, prezes zarządu firmy BPSC. „Głównym priorytetem BPSC będzie nadal dbanie przede wszystkim o klientów firmy” – dodaje.

Grupę Forterro tworzą firmy oferujące wyspecjalizowane regionalnie lub branżowo oprogramowanie klasy ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. „Forterro jest grupą firm ERP, których produkty tworzone były w ojczystych językach w oparciu o lokalne wymogi i potrzeby branżowe użytkowników. Wszystkie charakteryzuje niezrównany poziom “dopasowania” które sprawia, że ciągle wygrywają one z systemami międzynarodowych dostawców. Nie inaczej jest z BPSC. Wiodąca pozycja rynkowa firmy, a także duża i lojalna baza klientów jest świadectwem wartości lokalnych i branżowych rozwiązań ERP” – podkreśla Jeff Tognoni, prezes firmy Forterro. Do grupy kapitałowej Forterro należą obecnie: szwedzkie firmy Jeeves i Infocube, szwajcarska spółka SolvAxis, francuska firma Sylob oraz chorzowskie BPSC. Działalność firmy Forterro wspiera finansowo fundusz Battery Ventures.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *