BranżaRynek

Britenet rozpoczął współpracę z Kornit Digital

Polski dostawca IT połączył siły z międzynarodową spółką zajmującą się cyfrowymi technologiami produkcji odzieży i tekstyliów, aby stworzyć i rozwijać w naszym kraju centrum kompetencyjne. Jak poinformowano, Kornit Digital zdecydował się na współpracę z Britenet w takich obszarach, jak PHP, .net C#, React, DevOps, BI i UX.

Britenet rozpoczął współpracę z Kornit DigitalKornit Digital to pochodząca z Izraela i notowana na giełdzie spółka, która przewodzi transformacji przemysłu tekstylnego. Firma tworzy dla branży FashionTech systemy operacyjne z kompleksowymi rozwiązaniami obejmującymi systemy druku cyfrowego, atramenty, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie workflow oraz platformę w chmurze, obsługującą globalną sieć fulfillmentową. Poza Izraelem posiada biura w USA, Europie i Azji. Obsługuje klientów w ponad stu krajach na całym świecie.

Obecnie cały proces produkcji nowych ubrań zajmuje wiele miesięcy. Dzięki swoim rozwiązaniom izraelska spółka skraca ten czas do tygodni, a nawet dni, wskazują przedstawiciele Britenet. Produkcja na żądanie i blisko domu klienta końcowego pozwala na tworzenie produktów w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu, zmniejszając tym samym problem nadmiernych odpadów oraz ograniczając koszty i zanieczyszczenie związane z transportem odzieży z fabryk do sklepów.

Dlaczego międzynarodowa firma z wizją zrewolucjonizowania dużej gałęzi przemysłu i lider w swojej branży zdecydowała się na poszukiwanie partnera biznesowego właśnie w Polsce?

“Polski rynek IT oferuje zagranicznym firmom przede wszystkim dobrze wykształconych specjalistów. Pod tym względem cała Europa Wschodnia ma bardzo dobrą opinię, a polscy programiści uznawani są za jednych z najlepszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wynika to przede wszystkim z rozwiniętego systemu edukacji – w Polsce na kierunkach technicznych kształci się około 70 tys. studentów rocznie. Oznacza to, że każdego roku na rynek pracy wchodzi około 15 tys. potencjalnych pracowników. Także sami jako Britenet prowadzimy własne programy pomagające początkującym osobom wejść w świat nowych technologii” – tłumaczy Michał Tomasik, Business Unit Director w Britenet. “Tym, co przyciąga duże międzynarodowe korporacje na polski rynek dostawców IT, jest również duże doświadczenie we współpracy z zagranicznymi klientami, jakie posiadają nasze rodzime firmy. Istotnym atutem jest fakt, że przed polskimi specjalistami stawiane jest szerokie spektrum wymagań, dzięki czemu programiści bez problemu są w stanie odnaleźć się w różnorodnych projektach” – dodaje.

Przeczytaj również
Arcus S.A. został partnerem strategicznym Sharp Electronics

Przypomnijmy, że Britenet od ponad 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT. Swoim partnerom biznesowym oferuje m.in. realizowanie projektów w blisko 50 technologiach oraz szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *