Zmiany kadrowe

Były prezes PKO BP nowym członkiem rady nadzorczej Asseco International

Od dnia 1 lipca bieżącego roku nowym członkiem rady nadzorczej Asseco International będzie Zbigniew Jagiełło, były, długoletni prezes PKO BP. W spółce z Grupy Asseco będzie odpowiedzialny za rozwój informatyczny.

Były prezes PKO BP nowym członkiem rady nadzorczej Asseco International
Fot. PKO BP

Przypomnijmy, że Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji szefa PKO BP oraz ze składu zarządu 11 maja 2021 roku, nie podając przyczyn tej decyzji. Ostatecznie menedżer opuścił największy polski bank 7 czerwca, gdy zakończyło się zwyczajne walne zgromadzenie. W PKO BP pracował przez 12 lat. Był odpowiedzialny m.in. za przeprowadzenie instytucji przez trudny okres kryzysowych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, przygotowanie i realizację kolejnych strategii banku, a także jego informatyzację. Dodajmy jeszcze, że w maju były prezes sprzedał 13,9 z 14 tys. posiadanych akcji PKO BP.

„Kiedy dowiedziałem się, że Zbigniew Jagiełło zrezygnował z funkcji prezesa banku, zwróciłem się do niego z pytaniem, czy nie wsparłby mojego zespołu w umacnianiu Asseco jako czołowego producenta oprogramowania w Europie?” – powiedział Adam Góral, prezes Asseco na łamach Pulsu Biznesu.

Zbigniew Jagiełło przyjął tę propozycję. „Zawsze wspierałem polskich informatyków i polskie firmy informatyczne. Cieszę się, że będę mógł to robić bezpośrednio, wspierając Asseco, perłę w koronie polskiej informatyki” – skomentował.

Jak się okazuje, rada nadzorcza firmy Asseco International jest drugą, do pracy w której przystąpił w ostatnich tygodniach Zbigniew Jagiełło – na początku czerwca został on bowiem członkiem rady Polskiego Standardu Płatności czyli operatora systemu BLIK.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *