Rynek

CeBIT 2015: SAP HANA dla biznesu i… rolnictwa

SAP podczas tegorocznych targów CeBIT zachęca do upraszczania procesów biznesowych i zwiększania szybkości reagowania na obserwowane w otoczeniu biznesowym – głównie za sprawą wykorzystania platformy przetwarzania in-memory. Prezentowany na targach przykład wykorzystania środowiska SAP HANA do zdynamizowania procesów biznesowych jest jednak o tyle ciekawy, co nietypowy.

CeBIT 2015: SAP HANA dla biznesu i… rolnictwa

Pod hasłem “Digital Farming” przedstawiciele SAP zaprezentowali możliwości, jakie daje zastosowanie technologii in-memory w rolnictwie – w kontekście przetwarzania dużych zbiorów danych pozyskiwanych wprost z czujników umieszczonych w glebie. Realizowana w czasie rzeczywistym analiza danych parametrów – takich jak wilgotność gleby i powietrza – w połączeniu z informacjami na temat dotychczasowej i prognozowanej pogody, tempa wzrostu upraw oraz posiadanych zapasów nawozów ma pozwolić na maksymalizację zbiorów przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Analityka ma również podpowiadać rolnikom kiedy najlepiej rozpocząć zbiory.

CeBIT 2015: SAP HANA dla biznesu i… rolnictwa

Równolegle omawiano też możliwości nowych, dostosowanych do platformy HANA modułów środowiska ERP firmy SAP – w tym, wchodzących w skład oferty SAP S/4 HANA modułów wspierających marketing, sprzedaż, logistykę, finanse oraz HR. Na targach CeBIT prezentowano również funkcjonalność pakietu SAP Fiori ułatwiającego udostępnienie wybranych funkcjonalności środowiska SAP ERP w formie dedykowanych aplikacji dla urządzeń mobilnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *