InfrastrukturaRynek

Centrum danych Beyond.pl jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej

Należące do poznańskiej firmy centrum danych DC2 zostało recertyfikowane w zakresie certyfikacji Rated 4 zgodnie z normą ANSI/TIA 942. Potwierdza ona, że działający od 2016 roku ośrodek przetwarzania Beyond.pl spełnia restrykcyjne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i wysokiej dostępności.

Centrum danych Beyond.pl jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej

Przedstawiciele Beyond.pl poinformowali jednocześnie, że od momentu uruchomienia centrum danych DC2 utrzymuje ono 100% dostępności. „Certyfikat Rated 4 jest jednym z najbardziej wymagających i restrykcyjnych standardów dla centrów danych. Cieszymy się z zakończenia z sukcesem ponownej certyfikacji. Centrum danych Beyond.pl było pierwszym centrum danych w Europie Środkowej, które spełniło kryteria certyfikacji Rated 4. Od tego czasu jesteśmy wciąż konsekwentnie doceniani przez polskich i międzynarodowych klientów korporacyjnych za naszą zdolność do zapewniania niezawodnych i bezpiecznych usług infrastruktury centrum danych. Utrzymaliśmy niezwykle wysoki poziom standardów i mamy udokumentowany rekord 100% dostępności naszego DC2 od początku jego działania w 2016 roku” – podkreśla Aman Khan, dyrektor generalny Beyond.pl.

Procedura certyfikacji ANSI/TIA zakłada m.in. ocenę ośrodków przetwarzania pod kątem ich architektury, wykorzystanej technologii, a także zastosowanych rozwiązań w zakresie zasilania oraz telekomunikacji. Każdy certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat. Po tym czasie każdy certyfikowany ośrodek podlega ponownej ocenie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *