InfrastrukturaRynek

Centrum danych Beyond.pl jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej

Należące do poznańskiej firmy centrum danych DC2 zostało recertyfikowane w zakresie certyfikacji Rated 4 zgodnie z normą ANSI/TIA 942. Potwierdza ona, że działający od 2016 roku ośrodek przetwarzania Beyond.pl spełnia restrykcyjne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i wysokiej dostępności.

Centrum danych Beyond.pl jednym z najbezpieczniejszych centrów danych w Europie Środkowo-Wschodniej

Przedstawiciele Beyond.pl poinformowali jednocześnie, że od momentu uruchomienia centrum danych DC2 utrzymuje ono 100% dostępności. „Certyfikat Rated 4 jest jednym z najbardziej wymagających i restrykcyjnych standardów dla centrów danych. Cieszymy się z zakończenia z sukcesem ponownej certyfikacji. Centrum danych Beyond.pl było pierwszym centrum danych w Europie Środkowej, które spełniło kryteria certyfikacji Rated 4. Od tego czasu jesteśmy wciąż konsekwentnie doceniani przez polskich i międzynarodowych klientów korporacyjnych za naszą zdolność do zapewniania niezawodnych i bezpiecznych usług infrastruktury centrum danych. Utrzymaliśmy niezwykle wysoki poziom standardów i mamy udokumentowany rekord 100% dostępności naszego DC2 od początku jego działania w 2016 roku” – podkreśla Aman Khan, dyrektor generalny Beyond.pl.

Procedura certyfikacji ANSI/TIA zakłada m.in. ocenę ośrodków przetwarzania pod kątem ich architektury, wykorzystanej technologii, a także zastosowanych rozwiązań w zakresie zasilania oraz telekomunikacji. Każdy certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat. Po tym czasie każdy certyfikowany ośrodek podlega ponownej ocenie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *