Rynek

Ciężarówka z data center Rittal RiMatrix S w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu

RiMatrix S to produkowane seryjnie centrum danych, które – jak zapewniaja przedstawiciele producenta – Rittal może dostarczyć w ciągu 6 tygodni.

 

Ciężarówka z data center Rittal RiMatrix S w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu

Aby zaprezentować jego ideę, w drugie roadshow po Europie ruszyła ciężarówka wyposażona w pełni funkcjonalne centrum danych RiMatrix S. W Polsce spotkania odbędą się w 5 miastach.

23 czerwca 2014 – Gdańsk – PGE Arena
24 czerwca 2014 – Warszawa – Stadion Narodowy
25 czerwca 2014 – Kraków – Novotel City West
26 czerwca 2014 – Katowice – Novotel Centrum
27 czerwca 2014 – Wrocław – Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe

Podczas roadshow można będzie przekonać się, w jaki sposób – zbudowane ze standardowych i modułowych komponentów – rozwiązanie RiMatrix S spełnia wymogi bezpieczeństwa inwestycji, efektywności energetycznej i elastyczności IT. Składają się na niego szafy na serwery, klimatyzacja, rozdział i zabezpieczenie energii oraz systemy monitoringu.

Rittal RiMatrix S bowiem to kompletne i w pełni funkcjonalne centrum danych. To także – oszczędzająca czas – alternatywa dla budowy dedykowanego data center dzięki zastosowaniu wstępnie zaprojektowanych, skonfigurowanych i wzajemnie dopasowanych modułów o określonych parametrach efektywności i mocy. Rozwiązanie to jest przystosowane do wymogów małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na krótkich terminach dostaw i łatwej adaptacji do własnej infrastruktury budowlanej.

Rittal udostępnia nawet aplikację mobilną (dostępną w Apple AppStore i Google Play) ułatwiającą konfigurację własnego, modułowego centrum danych. Samo modułowe centrum danych może zostać zamontowane zarówno w dedykowanych, atestowanych pomieszczeniach, jak i jako elastyczne rozwiązanie kontenerowe. Przykładowy zestaw RiMatriX S to: do 6 szaf serwerowych (600 x 2000 x 1200 mm), 1 szafa sieciowo-serwerowa (800 x 2000 x 1200 mm), zasilanie bezprzerwowe (1 x ABB UPScale ST120 60 kW + 20 kW, redundancja 1 x 20 kW), rozdzielnia NN, PDU Basic (14 szt.), klimatyzacja ZUCS (5 + 1 + 1 szt., redundancja n+1).

Klimatyzacji ZUCS (Zero U-Space Cooling System) to brak utraty miejsca do montażu serwerów, ponieważ wymienniki ciepła znajdują się pod szafami, a przyłącza wymienników ciepła są łatwo dostępne przez podłogę techniczną z tyłu szaf.

Zabezpieczenie zasilania stanowi zaś modułowy system UPS, a dostarczona wraz z nim bateria umożliwia bezpieczne wyłączenie serwerów lub uruchomienie generatora.

Dostarczony zaś wraz z RiMatriX S system monitorowania CMC nadzoruje wszystkie istotne parametry, jak np. temperatura, wilgotność powietrza, czy wycieki. Może też zostać podłączony z systemami bezpieczeństwa, jak np. RAS. System monitorowania przedstawia także analizę zużycia i efektywności aktywnych systemów w tym modułowym centrum danych.

RiMatriX S to nie tylko jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie techniczne, lecz także kryjąca się za nim koncepcja gwarantowanego współczynnika PUE – Power Usage Effectiveness – wynoszącego nawet 1,15, a przez to możliwości dokładnego skalkulowania kosztów eksploatacji. Modułowa konstrukcja zapewnia zaś szybką dostępność. Jednocześnie RiMatrix S umożliwia elastyczną rozbudowę” – mówi Christoph Caselitz, Członek Zarządu Rittal ds. Sprzedaży Międzynarodowej.

Zainteresowane osoby mogą zarejestrować się na wydarzenie na stronie www.rimatrixs.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *