Rynek

Ciężarówka z data center Rittal RiMatrix S w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu

RiMatrix S to produkowane seryjnie centrum danych, które – jak zapewniaja przedstawiciele producenta – Rittal może dostarczyć w ciągu 6 tygodni.

 

Ciężarówka z data center Rittal RiMatrix S w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu

Aby zaprezentować jego ideę, w drugie roadshow po Europie ruszyła ciężarówka wyposażona w pełni funkcjonalne centrum danych RiMatrix S. W Polsce spotkania odbędą się w 5 miastach.

23 czerwca 2014 – Gdańsk – PGE Arena
24 czerwca 2014 – Warszawa – Stadion Narodowy
25 czerwca 2014 – Kraków – Novotel City West
26 czerwca 2014 – Katowice – Novotel Centrum
27 czerwca 2014 – Wrocław – Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe

Podczas roadshow można będzie przekonać się, w jaki sposób – zbudowane ze standardowych i modułowych komponentów – rozwiązanie RiMatrix S spełnia wymogi bezpieczeństwa inwestycji, efektywności energetycznej i elastyczności IT. Składają się na niego szafy na serwery, klimatyzacja, rozdział i zabezpieczenie energii oraz systemy monitoringu.

Rittal RiMatrix S bowiem to kompletne i w pełni funkcjonalne centrum danych. To także – oszczędzająca czas – alternatywa dla budowy dedykowanego data center dzięki zastosowaniu wstępnie zaprojektowanych, skonfigurowanych i wzajemnie dopasowanych modułów o określonych parametrach efektywności i mocy. Rozwiązanie to jest przystosowane do wymogów małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na krótkich terminach dostaw i łatwej adaptacji do własnej infrastruktury budowlanej.

Rittal udostępnia nawet aplikację mobilną (dostępną w Apple AppStore i Google Play) ułatwiającą konfigurację własnego, modułowego centrum danych. Samo modułowe centrum danych może zostać zamontowane zarówno w dedykowanych, atestowanych pomieszczeniach, jak i jako elastyczne rozwiązanie kontenerowe. Przykładowy zestaw RiMatriX S to: do 6 szaf serwerowych (600 x 2000 x 1200 mm), 1 szafa sieciowo-serwerowa (800 x 2000 x 1200 mm), zasilanie bezprzerwowe (1 x ABB UPScale ST120 60 kW + 20 kW, redundancja 1 x 20 kW), rozdzielnia NN, PDU Basic (14 szt.), klimatyzacja ZUCS (5 + 1 + 1 szt., redundancja n+1).

Klimatyzacji ZUCS (Zero U-Space Cooling System) to brak utraty miejsca do montażu serwerów, ponieważ wymienniki ciepła znajdują się pod szafami, a przyłącza wymienników ciepła są łatwo dostępne przez podłogę techniczną z tyłu szaf.

Zabezpieczenie zasilania stanowi zaś modułowy system UPS, a dostarczona wraz z nim bateria umożliwia bezpieczne wyłączenie serwerów lub uruchomienie generatora.

Dostarczony zaś wraz z RiMatriX S system monitorowania CMC nadzoruje wszystkie istotne parametry, jak np. temperatura, wilgotność powietrza, czy wycieki. Może też zostać podłączony z systemami bezpieczeństwa, jak np. RAS. System monitorowania przedstawia także analizę zużycia i efektywności aktywnych systemów w tym modułowym centrum danych.

RiMatriX S to nie tylko jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie techniczne, lecz także kryjąca się za nim koncepcja gwarantowanego współczynnika PUE – Power Usage Effectiveness – wynoszącego nawet 1,15, a przez to możliwości dokładnego skalkulowania kosztów eksploatacji. Modułowa konstrukcja zapewnia zaś szybką dostępność. Jednocześnie RiMatrix S umożliwia elastyczną rozbudowę” – mówi Christoph Caselitz, Członek Zarządu Rittal ds. Sprzedaży Międzynarodowej.

Zainteresowane osoby mogą zarejestrować się na wydarzenie na stronie www.rimatrixs.pl.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *