RynekPolecane tematy

Cisco inwestuje w monitoring warstwy aplikacyjnej i przejmuje AppDynamics

Przedstawiciele Cisco poinformowali o zakończeniu formalności związanych z przejęciem specjalizującej się w rozwiązaniach monitoringu środowisk aplikacyjnych firmy AppDynamics. Dzięki wartej 3,7 mld USD transakcji rozszerzona zostanie oferta rozwiązań administracyjnych Cisco.

Cisco inwestuje w monitoring warstwy aplikacyjnej i przejmuje AppDynamics

Transakcję sfinalizowano na krótko przed planowanym terminem debiutu giełdowego AppDynamics. W oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele koncernu Cisco podkreślają, że rozwiązania firmy AppDynamics umożliwiają szczegółową ocenę efektywności działania środowiska IT w kontekście biznesowym. Za sprawą oferowanych przez kalifornijską spółkę technologii możliwa ma być m.in. ocena w czasie rzeczywistym wpływu poszczególnych fragmentów kodu aplikacyjnego na doświadczenia i zachowania użytkowników, a także na wydajność aplikacji oraz całej infrastruktury IT.

Głównymi konkurentami AppDynamics w obszarze rozwiązań klasy Application Performance Management są – zaliczone przez Gartnera do kwadrantu liderów – firmy: Dynatrace i New Relic. Rozwiązania tego typu wpisują się m.in. w potrzebę zapewnienia spójnego wglądu we wszystkie aspekty funkcjonowania środowiska aplikacyjnego, w sposób zrozumiały i przydatny zarówno dla zespołów odpowiedzialnych za operacje IT, jak i dla użytkowników biznesowych. Własnymi rozwiązaniami do monitoringu różnych warstw infrastruktury informatycznej dysponuje też większość gigantów branży IT – na czele z firmami, takimi jak: HPE, IBM, Oracle, czy Microsoft.

Według zapowiedzi platforma monitorująca AppDynamics zostanie zintegrowana z narzędziami administracyjnymi Cisco. Dzięki temu, oferowane przez Cisco rozwiązania zapewniać mają wgląd w czasie rzeczywistym do pełnych danych dotyczących funkcjonowania całego środowiska IT – od poziomu użytkownika, przez komponenty aplikacyjne, po rozwiązania sprzętowe i sieciowe. Dzięki temu, oferowane przez Cisco rozwiązania zapewniać mają wgląd w czasie rzeczywistym do pełnych danych dotyczących funkcjonowania całego środowiska IT – od poziomu użytkownika, przez komponenty aplikacyjne, po rozwiązania sprzętowe i sieciowe. Według przedstawicieli Cisco tak kompleksowe podejście do monitoringu IT umożliwi szczegółową ocenę efektywności działania środowiska informatycznego w kontekście biznesowym. Jednocześnie, rozwiązania AppDynamics mają być wysoce komplementarne względem obecnych narzędzi Cisco. Zgodnie z zapowiedziami niezależnie od przejęcia przez Cisco firma AppDynamics ma funkcjonować jako niezależna organizacja.

Przeczytaj również
DevOps ofiarą kultu cargo

Można oczekiwać, że technologie przejętej spółki odegrają kluczową rolę dla realizacji strategicznych planów rozwoju Cisco, które zakładają stopniową zmianę modelu biznesowego firmy w kierunku organizacji skupionej m.in. wokół rozwiązań aplikacyjnych, chmurowych oraz technologii infrastrukturalnych definiowanych programowo.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress