RynekPolecane tematy

Cisco inwestuje w monitoring warstwy aplikacyjnej i przejmuje AppDynamics

Przedstawiciele Cisco poinformowali o zakończeniu formalności związanych z przejęciem specjalizującej się w rozwiązaniach monitoringu środowisk aplikacyjnych firmy AppDynamics. Dzięki wartej 3,7 mld USD transakcji rozszerzona zostanie oferta rozwiązań administracyjnych Cisco.

Cisco inwestuje w monitoring warstwy aplikacyjnej i przejmuje AppDynamics

Transakcję sfinalizowano na krótko przed planowanym terminem debiutu giełdowego AppDynamics. W oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele koncernu Cisco podkreślają, że rozwiązania firmy AppDynamics umożliwiają szczegółową ocenę efektywności działania środowiska IT w kontekście biznesowym. Za sprawą oferowanych przez kalifornijską spółkę technologii możliwa ma być m.in. ocena w czasie rzeczywistym wpływu poszczególnych fragmentów kodu aplikacyjnego na doświadczenia i zachowania użytkowników, a także na wydajność aplikacji oraz całej infrastruktury IT.

Głównymi konkurentami AppDynamics w obszarze rozwiązań klasy Application Performance Management są – zaliczone przez Gartnera do kwadrantu liderów – firmy: Dynatrace i New Relic. Rozwiązania tego typu wpisują się m.in. w potrzebę zapewnienia spójnego wglądu we wszystkie aspekty funkcjonowania środowiska aplikacyjnego, w sposób zrozumiały i przydatny zarówno dla zespołów odpowiedzialnych za operacje IT, jak i dla użytkowników biznesowych. Własnymi rozwiązaniami do monitoringu różnych warstw infrastruktury informatycznej dysponuje też większość gigantów branży IT – na czele z firmami, takimi jak: HPE, IBM, Oracle, czy Microsoft.

Według zapowiedzi platforma monitorująca AppDynamics zostanie zintegrowana z narzędziami administracyjnymi Cisco. Dzięki temu, oferowane przez Cisco rozwiązania zapewniać mają wgląd w czasie rzeczywistym do pełnych danych dotyczących funkcjonowania całego środowiska IT – od poziomu użytkownika, przez komponenty aplikacyjne, po rozwiązania sprzętowe i sieciowe. Dzięki temu, oferowane przez Cisco rozwiązania zapewniać mają wgląd w czasie rzeczywistym do pełnych danych dotyczących funkcjonowania całego środowiska IT – od poziomu użytkownika, przez komponenty aplikacyjne, po rozwiązania sprzętowe i sieciowe. Według przedstawicieli Cisco tak kompleksowe podejście do monitoringu IT umożliwi szczegółową ocenę efektywności działania środowiska informatycznego w kontekście biznesowym. Jednocześnie, rozwiązania AppDynamics mają być wysoce komplementarne względem obecnych narzędzi Cisco. Zgodnie z zapowiedziami niezależnie od przejęcia przez Cisco firma AppDynamics ma funkcjonować jako niezależna organizacja.

Przeczytaj również
Pandemia COVID-19 przyspiesza transformację cyfrową

Można oczekiwać, że technologie przejętej spółki odegrają kluczową rolę dla realizacji strategicznych planów rozwoju Cisco, które zakładają stopniową zmianę modelu biznesowego firmy w kierunku organizacji skupionej m.in. wokół rozwiązań aplikacyjnych, chmurowych oraz technologii infrastrukturalnych definiowanych programowo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *