CyberbezpieczeństwoRynek

Cisco planuje inwestycje w bezpieczeństwo Internetu Rzeczy

Przedstawiciele Cisco poinformowali o planach przejęcia francuskiej firmy Sentryo, która specjalizujące się w rozwiązaniach służących do monitorowania i zabezpieczenia systemów Przemysłowego Internetu Rzeczy. Technologie Sentryo mają zostać integrowane z produktami Cisco, w tym m.in. DNA Center oraz IoT Field Network Director.

Cisco planuje inwestycje w bezpieczeństwo Internetu Rzeczy

“Wierzymy, że łączność stanowi fundament wszystkich projektów IoT, a zapewnienie odpowiednio szybkich i niezawodnych połączeń sieciowych może przynieść ogromne korzyści operacyjne każdemu projektowi oraz przedsięwzięciu biznesowemu. Dzięki przejęciu Sentryo, firma Cisco będzie w stanie zapewniać administratorom i inżynierom systemów kontrolnych znacznie lepszy wgląd w ich zasoby sieciowe, co z kolei pozwoli im sprawniej optymalizować połączenia, wykrywać wszelkie anomalie i zabezpieczać sieci. Już teraz włączyliśmy system sensorów sieciowych Sentryo oraz nasz sprzęt sieciowych do frameworka aplikacji Cisco IOx” – tłumaczy Sentryo Rob Salvagno, wiceprezes działu Corporate Development w Cisco.

Firma Sentryo działa od 2014 roku. Oferuje m.in. rozwiązanie do zarządzania zasobami w systemach IIoT/IoT, monitoringu sieci i zarządzania zagrożeniami oraz system sensorów sieciowych analizujących transfery i wykrywających wszelkie anomalie.

Z perspektywy Cisco przejęcie Sentryo pozwoli na pozyskanie do swojego portfolio cenionych w branży produktów – przede wszystkim ICS CyberVision, jako rozwiązania stworzonego z myślą o firmach, chcących zapewnić sobie stałą dostępność sieci, a także odporność na awarię i bezpieczeństwo dla infrastruktury Internetu Rzeczy, zwłaszcza pod kątem zastosowań przemysłowych. Z oficjalnych informacji wynika, że atutem ICS CyberVision jest wysoka transparentność i czytelność całego systemu, a także szybkość działania i liczne narzędzia wspierające analizę stanu infrastruktury, w tym rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji.

Zdaniem analityków, formalne przejęcie Sentryo zostanie przeprowadzone do końca pierwszego kwartału roku fiskalnego 2020 Cisco – czyli przed 26 października bieżącego roku. Warunków finansowych transakcji nie ujawniono. Dodajmy, że jest to drugie już zapowiedziane na ten rok przejęcie Cisco – wcześniej firma kupiła Singularity, producenta aplikacji do analityki sieciowej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *