CyberbezpieczeństwoRynek

Cisco pomoże w zapewnieniu cyberbezpieczeństwa polskiej służby zdrowia

Porozumienie w tej sprawie podpisali Minister Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa; Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia oraz Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Cisco pomoże w zapewnieniu cyberbezpieczeństwa polskiej służby zdrowia
Na zdjęciu od lewej: Janusz Cieszyński, Przemysław Kania i Paweł Kikosicki Źródło: materiały prasowe

Jak poinformowali przedstawiciele Cisco, parafowane porozumienie jest elementem programu Cisco Country Digitization Acceleration (CDA), wspierającego cyfrową transformację kraju poprzez inicjatywy przyspieszające realizację rządowej agendy cyfrowej. Jego zakres dla Polski opracowano we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (KPRM) oraz Departamentem Cyberbezpieczeństwa. KPRM jest też kluczowym partnerem programu Cisco CDA dla Polski.

Jednym z obszarów rekomendowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa do włączenia do CDA dla Polski jest wsparcie planu wzmocnienia Krajowego Bezpieczeństwa Cybernetycznego. Podpisane porozumienie określa, w jaki sposób Cisco może wykorzystać swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby wspierać konkretny podmiot publiczny. W pierwszej kolejności będzie to Centrum e-Zdrowia (CEZ). Celem podpisanego porozumienia jest zapewnienie wsparcia Cisco dla CEZ w zakresie reagowania na cyberataki, wskazali specjaliści Cisco.

Przypomnijmy, że Centrum e-Zdrowia odpowiada za zarządzanie 50 centralnymi systemami informatycznymi dla służby zdrowia w Polsce. CEZ tworzy usługi i rozwiązania cyfrowe wspierające pracę pracowników służby zdrowia i pomagające obywatelom w zarządzaniu sprawami dotyczącymi ich zdrowia.

Z kolei Cisco od wielu lat wspiera działania Polskiego Rząd w obszarze cyberbezpieczeństwa będąc członkiem Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) prowadzonego przez KPRM.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *