InfrastrukturaCyberbezpieczeństwo

Cisco prezentuje architekturę bezpieczeństwa infrastruktury Internetu Rzeczy

Założeniem nowej architektury jest oferowanie prostych, dostępnych za pośrednictwem jednego dostawcy, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury Internetu Rzeczy. Nie mniej istotny jest fakt, że nowe rozwiązania mogą być zarządzane z poziomu każdego przełącznika lub routera Cisco.

Cisco prezentuje architekturę bezpieczeństwa infrastruktury Internetu Rzeczy

Przedstawiciele Cisco oficjalnie zaprezentowali nową architekturę, która umożliwia szybie gromadzenie najważniejszych danych z urządzeń końcowych IoT, a także – łatwe pozyskiwanie informacji związanych z bezpieczeństwem infrastruktury Internetu Rzeczy. Efektem mają być zarówno korzyści biznesowe, jak i użytkowe, związane m.in. z uproszczonym zarządzaniem i zabezpieczaniem środowisk IoT. „Organizacje potrzebują pełnego wglądu w najbardziej zróżnicowane środowiska sieciowe, po to, aby zabezpieczyć urządzenia na krawędzi sieci przemysłowej, obniżyć ryzyko wystąpienia cyberzagrożeń i zoptymalizować procesy wytwórcze” – mówi Liz Centoni, starsza wiceprezes Cisco odpowiedzialna za obszar Cloud, Compute oraz IoT. Zdaniem przedstawicieli firmy Cisco infrastruktura sieciowa, jako fundament środowisk IT, odgrywa dziś kluczową rolę dla niemal wszystkich obszarów działalności biznesowej. Jednocześnie, coraz istotniejsza staje się także wysoka wydajność sieci, niezbędna do zapewnienia dostępu do zmieniających się danych biznesowych w czasie rzeczywistym.

I tak, za wykrywanie zagrożeń w środowiskach przemysłowych odpowiada skorelowane z nową architekturą rozwiązanie Cisco Cyber Vision. Pozwala ono m.in. na zautomatyzowanie procesów wykrywania zagrożeń w zasobach przemysłowych za sprawą zaawansowanej analizy ruchu, a także zapewnia wsparcie dla polityk segmentacji umożliwiających ograniczenie rozprzestrzeniania się zagrożeń w środowiskach operacyjnych. Z kolei rozwiązanie Cisco Edge Intelligence upraszcza gromadzenie i zarządzanie danymi z urządzeń IoT, ale także ze środowisk multicloud. Nowe rozwiązania mogą być zarządzane z poziomu każdego przełącznika lub routera Cisco.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *