MENU

Cisco przejmie kolejnego dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa sieci

28 października 2015Rynek

Ponad 450 mln USD Cisco zapłaci za przejęcie firmy Lancope. Zakup spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach bezpieczeństwa i analizy zachowania sieci ma pozwolić na rozszerzenie oferty Cisco w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku.

cisco_campus

Rozwiązania Lancope wykorzystują działające w czasie rzeczywistym mechanizmy analityczne m.in. do wykrywania nietypowych zachowań aplikacji oraz użytkowników, które mogą świadczyć o naruszeniu bezpieczeństwa infrastruktury IT. Analiza wzorców funkcjonowania sieci pozwalać ma na szybsze i skuteczniejsze przeciwdziałanie zagrożeniom. Z rozwiązań firmy Lancope korzystają m.in. firmy Cisco, HP, a także amerykańskie instytucje państwowe.

„W miarę jak firmy w coraz większym stopniu podlegają digitalizacji, gwałtownie zmieniają się także wyzwania związane z bezpieczeństwem. Możliwość monitorowania sieci w czasie rzeczywistym i zrozumienie zachowania każdego urządzenia w sieci stają się kluczowymi czynnikami pozwalającymi identyfikować i odpowiadać na nową falę cyberzagrożeń” – mówi Rob Salvagno, wiceprezes Cisco ds. rozwoju korporacyjnego. Wedle zapowiedzi, po zamknięciu transakcji zespół Lancope dołączy do działu Cisco Security Business Group. Rozwiązania amerykańskiej spółki mają znaleźć zastosowanie m.in. w kontekście strategii Cisco Security Everywhere. Wartość transakcji to ok. 452 mln USD.

W ostatnim miesiącu Cisco kupił też brytyjską firmę doradczą Portcullis, której oferta koncentruje się wokół usług związanych z bezpieczeństwem. Pod koniec czerwca br. ogłoszono zaś zamiar przejęcia firmy OpenDNS, która podobnie jak Lancope specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu analizy bezpieczeństwa. Z kolei niemal rok temu koncern Cisco sfinalizował przejęcie firmy Neohapsis.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »