Branża ITCyberbezpieczeństwo

Cisco przejmie firmę OpenDNS

Warta 635 mln USD transakcja pozwoli na poszerzenie oferty Cisco w obszarze bezpieczeństwa infrastruktury IT. Założona dekadę temu firma OpenDNS specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach analizy predykcyjnej pozwalającej wzmocnić ochronę przez zagrożeniami związanych ze złośliwym oprogramowaniem, czy działalnością sieci botnet.

Cisco przejmie firmę OpenDNS

Amerykańska spółka jest znana m.in. z rozwiązań ochrony na poziomie zapytań DNS. Z oficjalnych informacji wynika, że w ramach – stanowiącej alternatywę dla serwerów DNS utrzymywanych przez poszczególnych dostawców usług internetowych – platformy OpenDNS Global Network dziennie analizowane pod kątem potencjalnych zagrożeń jest ponad 60 mld zapytań DNS.

Zakup firmy OpenDNS jest kolejną tego rodzaju transakcją Cisco ogłoszoną w ciągu minionych dwóch lat. W tym okresie amerykański koncern istotnie wzmocnił własną ofertę rozwiązań bezpieczeństwa IT czyniąc z niej jeden z najszybciej rozwijających się działów biznesowych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy koncern Cisco przejął wyspecjalizowane w rozwiązaniach bezpieczeństwa firmy ThreatGRID oraz Neohapsis. Z kolei w 2013 roku koncern Cisco kupił firmę Sourcefire. Wartość transakcji sięgnęła 2,7 mld USD.

Jak wskazują analitycy, zakup firmy OpenDNS będzie jednak pierwszą tego rodzaju transakcją ogłoszoną po tym, jak ogłoszono, że z dniem 26 lipca stanowisko dyrektora generalnego koncernu zajmowane od 20 lat przez Johna Chambersa obejmie Chuck Robbins. Zapowiada on zamiar kontynuowania dotychczasowej strategii rozwoju firmy.

Transakcja przejęcia firmy OpenDNS ma zostać sfinalizowana najpóźniej w październiku br. Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że oferowane przez firmę OpenDNS usługi – w tym chmurowy pakiet zabezpieczeń Umbrella – zostaną zintegrowane z innymi rozwiązaniami Cisco.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *