BranżaRynek

Cisco przejmuje dostawcę opartych na lokalizacji usług biznesowych

Koncern Cisco zamierza kupić amerykańską firmę July Systems, która rozwija bezprzewodową platformę lokalizacyjną wykorzystywaną m.in. na potrzeby monitorowania aktywności użytkowników wewnątrz budynków. Zdaniem przedstawicieli Cisco, przejęcie pozwoli na zaoferowanie klientom jeszcze bardziej kompletnego porfolio rozwiązań bazujących na infrastrukturze Wi-Fi.

Cisco przejmuje dostawcę opartych na lokalizacji usług biznesowych

Firma July Systems działa na rynku od 17 lat i konsekwentnie rozwijając swoje technologie umożliwiające monitorowanie zachowań klientów, analizowanie ich, a także operacjonalizację wniosków z tego typu analiz. Flagowy produkt firmy to chmurowa platforma Proximity MX, wykorzystująca do wykrywania i śledzenia urządzeń mobilnych m.in. za pośrednictwem sieci WiFi, technologii Bluetooth, a także lokalizacji satelitarnej GPS. Co istotne, technologia firmy funkcjonuje bez konieczności instalowania na urządzeniach klientów żadnego oprogramowania, aczkolwiek dzięki opcji skorzystania z licznych API możliwe jest bezpośrednie komunikowanie się z klientami, m.in. za pośrednictwem wiadomości e-mail, powiadomień push lub wiadomości SMS.

Z oficjalnych informacji wynika, że rozwiązania July Systems znajdują zastosowanie m.in. w dużych obiektach handlowych – za ich pośrednictwem możliwe jest bowiem m.in. przeanalizowanie tras, którymi najczęściej przemieszczają się klienci oraz czasu jaki spędzają w poszczególnych sklepach. Dodatkowo, możliwe jest wpływanie na zachowania klientów poprzez odpowiednie alerty i powiadomienia przesyłane na urządzenia mobilne, które poszczególne osoby posiadają przy sobie. Podobną funkcję platforma Proximity MX może pełnić również w fabrykach czy centrach logistycznych.

“Dzięki takim rozwiązaniom firmy mają możliwość w wykorzystania swoich sieci Wi-Fi do całej gamy dodatkowych zastosowań lokalizacyjnych. Oznacza to, że sieci bezprzewodowe zapewniają organizacjom nie tylko sprawną komunikację, ale także cenną wiedzę o zachowaniu ich klientów, pracowników lub gości, która może być wykorzystana do celów analitycznych i zapewnienia sprawniejszej obsługi klienta czy komunikacji w obiekcie” – wyjaśnia Rob Salvagno, wiceprezes Cisco, w komunikacie dotyczącym przejęcia July Systems.

Przeczytaj również
Dobre wyniki Comarch za pierwszy kwartał 2021 roku

Wspomina on również, że obie firmy współpracowały już wcześniej – koncern Cisco oferował swoim klientom rozwiązania July Systems w modelu OEM, przy okazji wdrażania oprogramowania Cisco Connected Mobile Experience (CMX). Teraz platforma przejmowanej firmy zostanie zintegrowana z produktami Cisco, co pozwoli na zaoferowanie klientom z branż, takich jak: służba zdrowia, handel, edukacja, produkcja, hotelarstwo czy logistyka, całego wachlarza dodatkowych usług lokalizacyjnych i analitycznych.

Warunki porozumienia zakładają, że pracownicy July Systems dołączą do pionu Cisco Enterprise Networking Group. Przejęcie ma zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale 2019 roku fiskalnego Cisco. Wartości transakcji dotąd nie ujawniono.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *