BranżaRynek

Citrix inwestuje w technologie pozwalające optymalizować działanie sieci

Przejęcie firmy Cedexis pozwolić ma m.in. na uzupełnienie oferty firmy Citrix o technologie pozwalające na zmniejszenie złożoności ruchu sieciowego, a także przyspieszenie dostarczania użytkownikom aplikacji i danych w oparciu o różnego rodzaju usługi transmisji. Tym samym przejęte technologie wspierać mają m.in. projekty związane z migracją do środowisk chmury hybrydowej lub multi-cloud.

Citrix inwestuje w technologie pozwalające optymalizować działanie sieci

Według przedstawicieli firmy Citrix stopniowa migracja obciążeń IT – w tym przede wszystkim aplikacji biznesowych – do środowisk opartych na modelu chmury obliczeniowej rodzi nowe wyzwania dotyczące m.in. zapewnienia użytkownikom wysokiego komfortu pracy i szybkiego dostępu do potrzebnych im danych. Wyzwania te dotyczą głównie warstwy transmisji danych, która opiera się m.in. na zmiennych warunkach działania łączy internetowych po stronie użytkowników, organizacji oraz dostawcy. Odpowiedzią na tego rodzaju wyzwania ma być wykorzystanie dynamicznego rozwiązania pozwalającego m.in. optymalizować działanie warstwy sieciowej w coraz bardziej złożonych środowiskach IT.

Z oficjalnych informacji wynika, że technologie Cedexis pozwalają m.in. na dynamiczne, programowalne i inteligentne sterowanie ruchem sieciowym wykorzystywanym przez różnego rodzaju aplikacje. Integracja rozwiązań przejętej firmy z ofertą firmy Citrix pozwolić ma m.in. na poprawę wydajności aplikacji działających w ramach środowisk wykorzystujących zasoby oferowane w ramach różnych platform chmurowych, a także – w ramach środowisk chmury hybrydowej. Tym samym, jak podkreślają przedstawiciele firmy Citrix, wykorzystanie nowych technologii przełoży się na zapewnianie najwyższego komfortu pracy dla użytkowników końcowych – zarówno w kontekście działania aplikacji biznesowych, aplikacji wykorzystywanych przez pracownika, jak i aplikacji konsumenckich.

Przeczytaj również
POLEMIKA: Czy sztuczna inteligencja pomoże bankom wygrać ze złożonością organizacji?

Rozwiązania Citrix oparte na technologiach przejętych wraz z firmą Cedexis mają pozwalać m.in. na łatwe sterowanie ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym, w oparciu o dane telemetryczne i zaawansowaną analitykę. Mają też zapewniać możliwość bieżącego kontrolowania danych komunikacyjnych tak, aby zapewnić najlepsze działanie oraz bezpieczeństwo aplikacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *