Architektura ITProgramowanie

Citrix oferuje bezpłatny NetScaler dla twórców aplikacji opartych na mikrousługach

Dostępna w formie kontenera, deweloperska wersja oprogramowania NetScaler CPX może pełnić rolę platformy pozwalającej na równoważenie obciążeń związanych z funkcjonowaniem mikrousług. Rozwiązanie to ma stanowić odpowiedź m.in. na wzrost zainteresowania nowymi metodami tworzenia oprogramowania.

Citrix oferuje bezpłatny NetScaler dla twórców aplikacji opartych na mikrousługach

Przedstawiciele firmy Citrix podkreślają jednocześnie, że deweloperska wersja platformy NetScaler – CPX Express – posiada tą samą bazę kodu, interfejs REST API oraz interfejs operacyjny, co komercyjna, korporacyjna odsłona rozwiązania. Zgodność obu rozwiązań ma umożliwiać m.in. łatwe przenoszenie aplikacji ze środowiska rozwojowego do warunków produkcyjnych.

Na funkcjonalność rozwiązania NetScaler CPX Express składają się m.in.: mechanizmy równoważenia obciążenia wraz z rozpoznawaniem aplikacji, wykrywanie usług i automatyczną rekonfigurację z wykorzystaniem systemów zarządzania kontenerami Google Kubernetes, Docker Swarm i Apache Mesos oraz rozwiązania związane z bezpieczeństwem oraz aktualizacją mikrousług. Obok wsparcia dla przetwarzania SSL rozwiązanie NetScaler CPX Express posiada też funkcje pozwalające na zabezpieczenie przed atakami typu DDoS. „Citrix nieustannie wprowadza innowacje, aby dostarczać rozwiązania dla tradycyjnych środowisk IT, a jednocześnie spełniać wymagania deweloperów i społeczności DevOps w zakresie kontrolerów dostarczania aplikacji (ADC). NetScaler ADC pomaga deweloperom budować, testować i wdrażać aplikacje w ramach jednej zintegrowanej, skalowalnej i bezpiecznej platformy. NetScaler CPX Express pozwala wdrażać aplikacje w środowisku produkcyjnym szybciej, niż inne dostępne dziś alternatywne rozwiązania” – mówi Ash Chowdappa, wiceprezes i dyrektor generalny grupy NetScaler w firmie Citrix. Wedle zapowiedzi oprogramowanie NetScaler CPX Expres jest łatwe do wdrożenia – i na potrzeby środowisk rozwojowych może zostać uruchomione w ciągu zaledwie kilku minut.

Dostępna nieodpłatnie wersja oprogramowania NetScaler ma wpisywać się w obecne, związane m.in. z cyfrową transformacją, potrzeby deweloperów w zakresie możliwości szybkiego tworzenia i rozwijania aplikacji w trybie ciągłym. „Metodologia DevOps i mikrousługi zyskują na popularności. Deweloperzy coraz częściej myślą nie tylko o tworzeniu aplikacji, ale również o ich dostarczaniu. Niestety, w początkowych fazach wielu projektów nie mają oni dostępu do w pełni funkcjonalnego kontrolera dostarczania aplikacji (ADC). Oferując NetScaler CPX Express, Citrix spełnia potrzeby deweloperów i pomaga przyspieszyć przejście od tworzenia do wdrażania aplikacji opartych na mikrousługach” – podkreśla Brad Casemore, dyrektor ds. badań w dziale Data Center Networks firmy IDC. Oprogramowanie NetScaler CPX Express można bezpłatnie pobrać ze strony https://www.microloadbalancer.com

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *