Zmiany kadrowe

Claes Meyer zu Allendorf nowym prezesem Beyond.pl

Funkcję tę obejmuje z dniem 1 października br. Claes Meyer zu Allendorf to duński manager z ponad 20 letnim, międzynarodowym doświadczeniem w branży IT. Jego zadaniem będzie przygotowanie nowej strategii poznańskiej spółki.

Claes Meyer zu Allendorf nowym prezesem Beyond.pl

W skład obecnego zarządu wchodzą Claes Meyer zu Allendorf, prezes zarządu odpowiedzialny za działania operacyjne i sprzedaż, Michał Grzybkowski, wiceprezes odpowiedzialny za technologię, Piotr Cegieła, członek zarządu ds. finansów i inwestycji i Bartłomiej Danek, członek zarządu ds. sprzedaży (do końca stycznia 2020 r.). Założycielami oraz głównymi udziałowcami poznańskiej firmy specjalizującej się w oferowaniu kompleksowych usług data center oraz cloud computing dla biznesu są Sebastian Kulczyk i Michał Grzybkowski.

Proces wyboru nowego prezesa Beyond.pl trwał 2 lata. Dużym wyzwaniem było znalezienie menadżera, lidera, którego profil zawodowy tak dobrze wpisuje się w nakreślony przez akcjonariuszy długoterminowy plan rozwoju firmy” – podkreśla Michał Grzybkowski, dotychczasowy prezes, który pozostaje w zarządzie i skoncentruje się na rozwoju technologicznym spółki. “Jestem pod wrażeniem Beyond.pl. To unikatowa spółka z ogromnym potencjałem rozwojowym, atrakcyjną ofertą usług i imponującym zapleczem technologicznym. Przychodzę do firmy w konkretnym celu. Chciałbym, aby Beyond.pl dołączył do czołówki branży IT w tym segmencie, zarówno krajowej jaki międzynarodowej” – stwierdza Claes Meyer zu Allendorf.

Claes Meyer zu Allendorf wcześniej związany był z takimi firmami, jak Hewlett- Packard, IBM, Oracle, Pure Storage, Huawei Technologies, Dell EMC, gdzie pełnił funkcje zarządcze i sprzedażowe. Przez ostatnie 20 lat odpowiedzialny był m.in. za zarządzanie i rozwój produktów, strategię, modele biznesowe oraz marketing. Posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu rozwiązań technologicznych, poczynając od fizycznych serwerów, łączności, magazynowania, baz danych oraz rozwiązań od wirtualizacji i aplikacji biznesowych. Jest absolwentem Copenhagen Business School.

Firma Beyond.pl Sp. z o.o. powstała w 2005 roku. Oba centra danych Beyond.pl ulokowane są w Poznaniu, a ich łączna powierzchnia to ponad 12 tys. m2. Data Center 2 – jako jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej – otrzymało certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA-942 zaświadczający najwyższy standard bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *