Rynek

Comarch buduje centrum danych w USA

Comarch ruszył z budową centrum przetwarzania danych w Stanach Zjednoczonych. Ośrodek o powierzchni blisko 3 tys. m2 powstaje na działce liczącej 1,2 hektara w miejscowości Mesa w stanie Arizona. Obiekt ma być wykorzystywany do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych.

Comarch buduje centrum danych w USAInwestycja we własną infrastrukturę to część jej strategii, ale związana jest także z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, gdzie firma realizuje projekty informatyczne od 1999 roku. Obecnie Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA, wszystkie te serwery zostaną przeniesione do Mesy. Przypomnijmy też, że Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (Kraków i Warszawa) oraz we Francji i w Niemczech.

Budowa centrum danych to pierwsza inwestycja Comarch w USA – ma więc pełnić funkcję flagowego budynku firmy. Comarch działa na rynku amerykańskim od końca XX wieku, kiedy to firma otworzyła swój oddział w Waszyngtonie. Obecnie firma ma ponadto oddziały w Nowym Jorku i Rosemont. Wśród amerykańskich firm, które postawiły na systemy i usługi Comarch są m.in. linie lotnicze JetBlue, wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car oraz sieć sklepów sieci sklepów z artykułami metalowymi TrueValue, wskazują przedstawiciele spółki.

Data center w Mesie będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej. Już teraz wiele firm przechowuje dane w serwerowniach, które Comarch wynajmuje w USA i Kanadzie. Z usług hostingowych korzystają m.in.: Despegar, wiodąca internetowa firma turystyczna w Ameryce Łacińskiej czy też Repsol, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego.

“Wybraliśmy Mesę ze względu na jej rozwój jako wschodzącego regionu technologicznego, rozsądne ceny energii, istniejącą infrastrukturę, brak ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych i przyjazne dla biznesu procesy akceptacji, które skróciły czas uruchomienia” – skomentował Louis Rossi, przedstawiciel Comarch, dyrektor ds. rozwoju biznesu w USA.

Generalnym wykonawcą data center będzie The Weitz Company. Uruchomienie ośrodka planowane jest na połowę 2022 roku. Łączny koszt inwestycji wynieść ma ok. 22 mln USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *