Rynek

Comarch buduje centrum danych w USA

Comarch ruszył z budową centrum przetwarzania danych w Stanach Zjednoczonych. Ośrodek o powierzchni blisko 3 tys. m2 powstaje na działce liczącej 1,2 hektara w miejscowości Mesa w stanie Arizona. Obiekt ma być wykorzystywany do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych.

Comarch buduje centrum danych w USAInwestycja we własną infrastrukturę to część jej strategii, ale związana jest także z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, gdzie firma realizuje projekty informatyczne od 1999 roku. Obecnie Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA, wszystkie te serwery zostaną przeniesione do Mesy. Przypomnijmy też, że Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (Kraków i Warszawa) oraz we Francji i w Niemczech.

Budowa centrum danych to pierwsza inwestycja Comarch w USA – ma więc pełnić funkcję flagowego budynku firmy. Comarch działa na rynku amerykańskim od końca XX wieku, kiedy to firma otworzyła swój oddział w Waszyngtonie. Obecnie firma ma ponadto oddziały w Nowym Jorku i Rosemont. Wśród amerykańskich firm, które postawiły na systemy i usługi Comarch są m.in. linie lotnicze JetBlue, wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car oraz sieć sklepów sieci sklepów z artykułami metalowymi TrueValue, wskazują przedstawiciele spółki.

Data center w Mesie będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej. Już teraz wiele firm przechowuje dane w serwerowniach, które Comarch wynajmuje w USA i Kanadzie. Z usług hostingowych korzystają m.in.: Despegar, wiodąca internetowa firma turystyczna w Ameryce Łacińskiej czy też Repsol, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego.

Przeczytaj również
Polskie spółki IT w prestiżowym rankingu Financial Times

“Wybraliśmy Mesę ze względu na jej rozwój jako wschodzącego regionu technologicznego, rozsądne ceny energii, istniejącą infrastrukturę, brak ryzyka wystąpienia klęsk żywiołowych i przyjazne dla biznesu procesy akceptacji, które skróciły czas uruchomienia” – skomentował Louis Rossi, przedstawiciel Comarch, dyrektor ds. rozwoju biznesu w USA.

Generalnym wykonawcą data center będzie The Weitz Company. Uruchomienie ośrodka planowane jest na połowę 2022 roku. Łączny koszt inwestycji wynieść ma ok. 22 mln USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *