BranżaRynek

Comarch uruchomił własne data center we Francji

Firma ma 5 własnych centrów danych – 2 w Krakowie i po jednym w Warszawie, Dreźnie i ostatnie, uruchomione w marcu br. w Lille. Dodatkowo Comarch korzysta z 10 partnerskich data center. W sumie jest ich 15 na świecie w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Comarch uruchomił własne data center we Francji

Comarch uruchomił pierwsze centrum przetwarzania danych we Francji. Ośrodek o powierzchni 840 m2 położony jest w miejscowości Lezennes, koło Lille, we francuskiej siedzibie Comarch. Inwestycja we własną infrastrukturę to część strategii firmy oraz jest związana z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku francuskim. Otwarcie ośrodka data center oznacza również w dłuższej perspektywie zatrudnienie 20-30 osób, odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie centrum przetwarzania danych oraz wdrożenie oferty ICT.

Otwarcie centrum danych we Francji umożliwi Comarch rozwinięcie oferty ICT i zapewnienie hostingu projektów dla obecnych i przyszłych klientów . Świadczymy w ten sposób usługi hostingu projektów handlu detalicznego (retail), związanych z procesami lojalnościowymi, elektronicznym obiegiem dokumentów oraz systemami do zarządzania relacjami z klientami CRM. Wspieramy także ofertę cloud, przeznaczoną głównie dla małych i średnich firm oraz prywatnych przedsiębiorców” – mówią przedstawiciele firmy.

Wartość uruchomienia centrum danych w Lezennes wyniosła 8 mln euro. “Stanowi też ważny etap w rozwoju firmy na rynku francuskim. Możemy dzięki niemu dostarczyć klientom we Francji nie tylko usługi hostingu ale również rozwiązania kompleksowe. Jest to wyraźne przesłanie dla aktualnych i przyszłych klientów o znaczeniu, jakie ma dla nas rynek francuski zarówno pod względem zadowolenia klienta, jak również naszych ambicji na przyszłe lata” – wyjaśnia Arkadiusz Iłgowski, prezes Comarch France.

Przeczytaj również
Firmy, które wybrały usługowe podejście do IT są na wygranej pozycji

Mimo, że centrum danych Comarch skupia się głównie na ofertach SaaS (Software as a Service), Comarch może dzięki niemu zaproponować również oferty PaaS (Platform as a Service) i IaaS (Infrastructure as a Service). Oferta data center Comarch obejmuje aplikacje i infrastrukturę serwerową, wsparcie techniczne wraz z usługami administracji aplikacji i infrastruktury IT. Comarch zapewnia dostępność krytycznych systemów na poziomie 99,95% w skali roku. Z kolei w ramach usług PaaS Comarch udostępnia platformę systemową i sprzętową wraz z całym zestawem usług towarzyszących zarządzanym usługom, jak również usługi hostingu dla aplikacji biznesowych. Z kolei w przypadku platform IaaS sprzęt klientów jest kolokowany w bezpiecznym środowisku w ośrodku data center Comarch. Comarch proponuje usługi IaaS w zakresie zdalnego wsparcia oraz opcjonalnie monitoringu i kopii zapasowych (backup).

Comarch oferuje także usługę Disaster Recovery Center jako usługę odrębną lub opcjonalną względem pozostałych usług. Obejmuje ona dostarczenie dodatkowego ośrodka danych przedsiębiorstwom, które podpisały z firmą umowę. W przypadku DRC, czas przełączenia między głównym ośrodkiem danych a ośrodkiem zapasowym i czas, po którym systemy będą ponownie dostępne, jest określony przez umowę SLA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *