Rynek

Comarch wesprze spółkę MWingz przy tworzeniu pierwszej w Belgii sieci współdzielonej

MWingz, spółka joint venture założona przez Proximus i Orange Belgium, wybrała na partnera wspierającego w procesie przygotowania do obsługi i zarządzania siecią współdzieloną firmę Comarch.

Comarch wesprze spółkę MWingz przy tworzeniu pierwszej w Belgii sieci współdzielonej
Piotr Krajewski – Fotografia Architektury / Architectural Photography

Umowę o współpracy partnerskiej pomiędzy Comarch i MWingz podpisano w sierpniu 2021 roku. Obejmuje ona dostarczenie modułów, takich jak Comarch Network Inventory Management, Network Planning & Design, Network Auto-Discovery & Reconciliation oraz Configuration Management. Rozwiązanie polskiej spółki będzie dostarczane w modelu SaaS (licencje, usługi zarządzane, hosting i opcjonalna funkcja odzyskiwania awaryjnego).

Dzięki wspomnianemu oprogramowaniu spółka MWingz zyskać ma kompleksowy widok całej infrastruktury sieci współdzielonej, co pozwoli zredukować wydatki kapitałowe i inne koszty obsługi sieci, zapewniaj przedstawiciele Comarch. Z kolei użytkownicy końcowi usług telefonii komórkowej zyskają lepszy zasięg, wyższą jakość i łatwiejszy dostęp do nowych usług dzięki szybszemu wdrażaniu sieci 5G.

 “Wybraliśmy Comarch ze względu na ich udokumentowane doświadczenie we współpracy z głównymi grupami telekomunikacyjnymi w Europie, a także udział w fuzjach i projektach konsolidacyjnych, w kontekście dostępu radiowego. Kryteriami kluczowymi były dla nas natychmiastowy dostęp do bogatego portfolio gotowych do użycia rozwiązań dla modelu MORAN, wykorzystanie zwinnej metody realizacji oraz dostarczanie produktów w oparciu o atrakcyjne podejście Oprogramowanie jako usługa (SaaS)” – skomentował Krist Deforche, szef działu IT w MWingz.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *