Branża ITRynekPolecane tematy

Cyfrowy Polsat chce przejąć ok. 22% akcji Asseco Poland

Cyfrowy Polsat ogłasza zamiar nabycia do 18.221.000 akcji Asseco Poland – największej polskiej spółki informatycznej. Wartość transakcji to 1,18 mld zł! Zapowiadany jest rozwój współpracy obu firm. Inni, najwięksi operatorzy telekomunikacyjni działających w Polsce także mają w swoich grupach spółki IT. Dla Orange Polska jest to Integrated Solutions a dla T-Mobile Polska – T-Systems. 

Cyfrowy Polsat chce przejąć ok. 22% akcji Asseco Poland
Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu S.A

Spółki nie planują połączenia i będą nadal działały autonomicznie, ale ich wspólny potencjał umożliwi stworzenie bogatej oferty zaawansowanych usług telekomunikacyjnych i IT. Adam Góral – założyciel, kluczowy akcjonariusz i prezes zarządu Asseco Poland – ma zaś nadal odpowiadać za strategię Grupy Asseco oraz wszelkie decyzje związane z jej organizacją.

Cyfrowy Polsat działa w obszarze mediów i telekomunikacji, a Asseco Poland w sektorze IT. “Przyszłość oraz rozwój obydwu firm opiera się na umiejętności tworzenia i stosowania produktów i usług przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii” – przekonują przedstawiciele Cyfrowego Polsatu. Cyfrowy Polsat koncentruje zarówno obecną, jak i przyszłą swoją działalność na kluczowym obszarze, czyli mediach i telekomunikacji. “Nowe trendy na rynku wymagają wykorzystywania w przygotowywaniu usług i produktów najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, bazujących na najwyższej jakości rozwiązaniach informatycznych. Asseco Poland jest największą polską spółką informatyczną, dostarczającą swoje rozwiązania do wielu sektorów transformującej się polskiej gospodarki” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Dla Cyfrowego Polsatu kluczowe w budowaniu pozycji na rynku i zaufania wśród klientów jest stałe dostarczanie im rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb. Klienci wymagają najwyższej jakości usług, które muszą być tworzone na bazie skutecznych rozwiązań z obszaru IT. Stąd, aby móc w przyszłości skutecznie rozwijać swój biznes i skupić się na działalności podstawowej, czyli oferowaniu usług i produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych, Cyfrowy Polsat potrzebuje doświadczonego i wiarygodnego partnera w obszarze IT” – przekonują przedstawiciele tej firmy.

Dla Cyfrowego Polsatu kluczowe w budowaniu pozycji na rynku i zaufania wśród klientów jest stałe dostarczanie im rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb. Klienci wymagają najwyższej jakości usług, które muszą być tworzone na bazie skutecznych rozwiązań z obszaru IT. Stąd, aby móc w przyszłości skutecznie rozwijać swój biznes i skupić się na działalności podstawowej, czyli oferowaniu usług i produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych, Cyfrowy Polsat potrzebuje doświadczonego i wiarygodnego partnera w obszarze IT – przekonują przedstawiciele tej firmy.

Dla Grupy Cyfrowego Polsatu, Asseco Poland może stać się głównym partnerem technologicznym, wspierającym rozwój i utrzymanie jej systemów IT. Z drugiej strony, specjalistyczne usługi telekomunikacyjne Grupy Cyfrowego Polsatu mogą poszerzyć ofertę zaawansowanych usług Asseco Poland.

Dodatkowym impulsem dla Cyfrowego Polsatu do zaangażowania kapitałowego w Asseco Poland, jest fakt, że branża IT jest silnikiem napędowym niemal wszystkich sektorów zarówno polskiej, jak i światowej gospodarki. Współpraca obydwu firm może być więc naturalnym krokiem w czasach rozwoju Gospodarki 4.0, której podstawą są IoT, big data czy chmura obliczeniowa oraz 5G” – powiedział Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Efekty jakie możemy wspólnie osiągnąć, dają nam jeszcze większe perspektywy rozwoju na szybko rosnących rynkach telekomunikacyjnym i informatycznym. Współpracując, możemy działać  jako największa grupa technologiczna i dostarczać najbardziej innowacyjne rozwiązania dla naszych klientów”- powiedział Adam Góral.

Dla Grupy Cyfrowego Polsatu, Asseco Poland może stać się głównym partnerem technologicznym, wspierającym rozwój i utrzymanie jej systemów IT. Z drugiej strony, specjalistyczne usługi telekomunikacyjne Grupy Cyfrowego Polsatu mogą poszerzyć ofertę zaawansowanych usług Asseco Poland. „Efekty jakie możemy wspólnie osiągnąć, dają nam jeszcze większe perspektywy rozwoju na szybko rosnących rynkach telekomunikacyjnym i informatycznym. Współpracując, możemy działać  jako największa grupa technologiczna i dostarczać najbardziej innowacyjne rozwiązania dla naszych klientów”- powiedział Adam Góral, założyciel, kluczowy akcjonariusz i prezes zarządu Asseco Poland.

W przypadku powodzenia nabycia znaczącego pakietu akcji Asseco Poland przez Cyfrowy Polsat, intencją Cyfrowego Polsatu oraz Adama Górala – jako akcjonariuszy Asseco Poland – będzie podpisanie porozumienia, które pozwoli realizować strategię rozwoju Asseco Poland.

Jako założyciel i główny akcjonariusz Grupy Cyfrowego Polsatu, mogę stwierdzić, że jeśli Cyfrowy Polsat zostanie akcjonariuszem Asseco Poland, w stopniu zgodnym z opublikowanym raportem giełdowym, to będzie to dla obydwu firm dodatkowa szansa na rozwój i zbudowanie pozycji konkurencyjnej w gospodarce, której podstawą są nowoczesne technologie” – powiedział Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *