BiznesPolecane tematy

Czy to najlepszy czas na inwestycje w urządzenia mobilne?

Od kiedy dostęp do internetu stał się powszechny, ludzie dostrzegli ogromny potencjał w tym medium, wykorzystując go do poprawy jakości i komfortu życia. To z kolei jeszcze mocniej wpłynęło na ilość dostępnych rozwiązań. Zapragnęliśmy bowiem być coraz częściej online.

Czy to najlepszy czas na inwestycje w urządzenia mobilne?

Aktualnie pierwszym odruchem jest sięgnięcie po urządzenie mobilne, aby z pomocą wyszukiwarki internetowej skorzystać z usług tam, gdzie są najlepsze opinie, czy też zachęcające menu. Świat się zmienił i zmieniły się też oczekiwania klientów.

Jak się rozwijać z wykorzystaniem urządzeń mobilnych?

Na polskim rynku znajdziemy sporo różnego rodzaju producentów oferujących urządzenia mobilne. Przedsiębiorca – jeżeli chce konkurować na rynku – musi też inwestować w nowoczesne narzędzia pracy, aby przyciągać do siebie zdolnych i ambitnych pracowników. Pracownicy z kolei często są zlokalizowani w różnych miejscach, pracują w domu, jeżdżą na spotkania z klientami lub kontrahentami. Pojawia się więc proste pytanie: jak podbić rynek bez stosowania najlepszych rozwiązań technologicznych?

Zespoły powinny pracować na możliwie najlepszym sprzęcie. To wpłynie na ich wydajność, a jednocześnie na zadowolenie z miejsca pracy. Topowe marki – takie jak Apple – oferują wysokiej jakości sprzęt mobilny (smartfony, tablety, notebooki), ale wymusza to jednorazowy, duży wydatek. Gdy pojawia się potrzeba wyposażenia pracowników w urządzenia mobilne, w tym notebooki (np. MacBook), kupno takiego produktu staje się dużym wyzwaniem finansowym, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach z dużą liczbą pracowników. Wobec tego, w jaki sposób możemy zbudować nowoczesną flotę urządzeń mobilnych, bez dostępu do najnowszych rozwiązań?

AFS: nowy skrót, nowe możliwości finansowania

AFS (Apple Financial Services) to finansowanie zakupu lub wynajmu produktów Apple. Usługa ta pozwala na wysokie oszczędności finansowe, gdyż nie trzeba wydawać pełnej kwoty na zakup danego produktu. Ponadto system ratalny pozwala na zaoszczędzenie nawet do 20% inwestowanych pieniędzy w stosunku do kupna za gotówkę. Usługa Apple Financial Services jest nowością na polskim rynku, ale obejmuje wszystkie produkty – na urządzeniach oraz akcesoriach – marki Apple.

Okres najmu jest zależny od naszych potrzeb, choć maksymalnie może on wynieść 48 miesięcy (4 lata). Po zakończonym okresie trwania umowy, urządzenia mogą zostać wymienione na nowe, a warunki umowy zachowane na kolejne miesiące najmu. Co więcej, po jego zakończeniu nie musimy obawiać się o dane zawarte na starych urządzeniach. Będą one w pełni usunięte lub zapisane na innym nośniku, dzięki czemu nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.

Korzyści z wynajmu zamiast kupna

Przykładowo, jeśli chcielibyśmy w ofercie Apple Financial Services zakupić iPada, to przy 50 pracownikach kwota na start za urządzenia będzie wynosiła 65 000 zł netto. Sugerowana cena zakupu takiego urządzenia (rozmiar 9,7 cali, czytnik linii papilarnych oraz 10-godzinna wydajność baterii) plasuje się w granicach 1300 zł netto. Osoby, które warto wyposażyć w taki sprzęt, to menedżerowie, kadra kierownicza, Key Account Managerowie. iPad to idealne urządzenie dla firm wymagających mobilności. Spotkania biznesowe, kontakty ze współpracownikami, przygotowywanie dokumentów czy prezentacji to dla niego żaden problem.

W przypadku wynajmu w ramach Apple Financial Services, ten sam model będzie nas kosztował 39 zł netto miesięcznie, przy zawarciu umowy na 24 miesiące, czyli łącznie 936 zł zamiast 1300 zł z góry. W efekcie, po 2 latach oszczędzamy około 364 zł na jednym urządzeniu, a w przypadku wspomnianych 50 pracowników to już prawie 18 000 zł (nie uwzględniając w wyliczeniu inflacji)! Po zakończonym okresie umowy, sprzęt zaś może być wymieniony na nowy na takich samych warunkach, jak do tej pory.

Strach przed ryzykiem

Każdy, kto odpowiada za firmę, za jej finanse i jednocześnie ma na uwadze jej rozwój wie, jak ważne jest rozsądne inwestowanie. Dlatego warto korzystać z rozwiązań dostarczonych przez sprawdzonych dostawców. W Polsce usługę Apple Financial Services oferuje Innergo Systems. Firma jest też jedynym w Polsce partnerem Apple o statusie Authorised Enterprise Reseller. Jest to status, jaki otrzymują podmioty, które współpracują z Apple na szczeblu centralnym i specjalizują się we wdrażaniu oprogramowania oraz urządzeń mobilnych Apple w celu usprawnienia biznesu klientów.

Innergo zapewnia nie tylko ofertę wynajmu urządzeń, lecz także dba o klienta poprzez zapewnienie stałej opieki technicznej na cały okres trwania umowy. Oferuje również możliwość bezproblemowej wymiany urządzeń na 6 miesięcy przed końcem wynajmu. To duża korzyść i zdecydowane ułatwienie w zarządzaniu flotą mobilną.

Wojciech Gargul
Sales Director Managed Mobility Division Member of the Board, Innergo Systems

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *