Zmiany kadrowe

Damian Zapłata nowym prezesem zarządu eobuwie.pl. S.A.

Damiana Zapłatę powołano w ostatnim dniu sierpnia do Rady Nadzorczej eobuwie.pl i jednocześnie oddelegowano do pełnienia funkcji prezesa zarządu eobuwie.pl z dniem 1 września 2021 roku. Jego głównym celem będzie wzmocnienie strategicznego rozwoju spółki, w tym projektów na rynkach zagranicznych.

Damian Zapłata nowym prezesem zarządu eobuwie.pl. S.A.

Damian Zapłata jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze. Swoją karierę zawodową budował m.in. jako członek zarządu Allegro.pl i prezes firmy First Data Polska, do której należy marka Polcard. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, będącego operatorem programu bonusowego Payback. W latach 2008-2010 był partnerem w McKinsey & Company. Pracował w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Chorwacji i na Bliskim Wschodzie.

“Damian jest bardzo doświadczonym managerem, w ostatnich latach z sukcesem zarządzającym największymi firmami technologicznymi e-commerce w Polsce. Jesteśmy przekonani, że wzmocni eobuwie.pl zarówno w obszarze zarządzania, wdrożenia kolejnych projektów strategicznych i ambitnego planu wzrostu za granicą” – skomentował Dariusz Miłek, przewodniczący Rady Nadzorczej eobuwie.pl.

“Eobuwie.pl to unikalna firma, która odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Przy wsparciu naszych akcjonariuszy, Grupy CCC, Polsat, A&R oraz globalnego funduszu technologicznego Softbank będziemy kontynuować strategię dynamicznego wzrostu spółki i inwestować w jej rozwój międzynarodowy. Skupimy się na rozszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty dla naszych klientów, m.in. poprzez rozwój brandu MODIVO. Naszym priorytetem jest również wzmocnienie zasobów i zespołu technologicznego oraz rozwój szybkiej i efektywnej kosztowo logistyki, które są najważniejszymi ogniwami e-commerce. Jeszcze w tym roku uruchamiamy centrum logistyczne w Bukareszcie” – podsumował Damian
Zapłata.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *