Zmiany kadrowe

Dariusz Kubacki w zarządzie skandynawskiej Grupy KMD

Grupa KMD, największy dostawca usług IT w Danii, powołała Dariusza Kubackiego na stanowisko wiceprezesa w globalnej strukturze, powierzając mu odpowiedzialność za jeden z najbardziej strategicznych pionów biznesowych. Pokieruje on też polskim oddziałem firmy. Obecność Polaka w zarządzie jest połączona ze zmianą strategii firmy, która zakłada jeszcze większą autonomię warszawskiego oddziału i jego rosnącą rolę w Grupie KMD.

Dariusz Kubacki w zarządzie skandynawskiej Grupy KMD

Grupa KMD otworzyła oddział w Polsce w 2015 roku. Za rozwój warszawskiego biura przez pierwsze trzy lata działalności odpowiadał Jens Brinksten. Dariusz Kubacki jako pierwszy Polak zajmuje stanowisko General Managera i zarządza polskim oddziałem firmy. Jest on też pierwszym managerem spoza Danii, który wszedł do zarządu KMD Group.

Dariusz Kubacki ma bogate doświadczenie w obszarze IT. Do KMD przeszedł z Parexel International, gdzie był dyrektorem w globalnych strukturach IT. Wcześniej przez ponad 12 lat był związany z Hewlett-Packard, gdzie odpowiadał za kierowanie zespołem ponad 500 pracowników i realizację celów biznesowych dla klientów z 10 krajów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Karierę w branży technologicznej rozpoczął w 2002 roku jako konsultant IT w SAS Institute.

Obecność Polaka na kluczowym stanowisku w globalnej strukturze jest wynikiem nowej strategii biznesowej KMD Group. Zakłada ona zwiększenie roli polskiego oddziału w międzynarodowym biznesie i odpowiedzialność za klientów całej grupy. „Polskie biuro KMD rozwijało się od samego początku w imponującym tempie. Startowaliśmy od zera, a teraz zatrudniamy ponad 400 pracowników, kontynuując dynamiczny wzrost. Nowa strategia oznacza dla polskich specjalistów większe możliwości rozwoju i duże wyzwania. Jesteśmy partnerem naszych skandynawskich kolegów i razem z nimi będziemy wyznaczać trendy w digitalizacji. Odpowiadamy już nie tylko za polską spółkę, ale realizujemy globalne cele, stąd proces przeniesienia do Polski części biznesowej KMD” – podkreśla Piotr Brzeziński, Head of Development w Dywizji R&D KMD Poland.

Rozwój skandynawskiej firmy nad Wisłą to szansa dla polskich specjalistów, którzy czerpią z doświadczenia Skandynawów w zakresie innowacyjnych rozwiązań nie tylko dla sektora publicznego. Stały transfer wiedzy między oddziałami jest możliwy dzięki partnerskim relacjom polskiego oddziału z globalnymi strukturami.
Biuro KMD Poland mieści się w Warszawie i jest nowoczesnym odzwierciedleniem skandynawskiego stylu. Funkcjonalne wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami – tak, aby było wygodne dla pracowników. To, na co firma kładzie nacisk, to też work-life balance. „Pracujemy nad ambitnymi zadaniami, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Przejęliśmy od Skandynawów najlepsze wzorce, wolny czas dla rodziny i przyjaciół to istotna część naszej kultury organizacyjnej” – dodaje Anna Smoleń, dyrektor działu HR.

KMD to największy duński gracz na europejskim rynku IT, który od ponad 40 lat dostarcza usługi informatyczne na potrzeby rządu i samorządów lokalnych w Danii, a także firm z sektora prywatnego w Skandynawii. Jednocześnie Dania jest jednym z najlepiej zdigitalizowanych państw na świecie (dane na podstawie wskaźnika cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa DESI – The Digital Economy and Society). Każdego dnia Duńczycy korzystają z rozwiązań opracowanych przez firmę – począwszy od komunikacji z urzędami, po opłaty rachunków.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *