Zmiany kadrowe

Dariusz Nowakowski nowym prezesem zarządu Pentacomp

Z początkiem października zastąpił Karola Gajosa na stanowisku prezesa zarządu firmy Pentacomp Systemy Informatyczne SA. W nowej roli Dariusz Nowakowski zapowiada m.in. kontynuację dotychczasowej strategii rozwoju firmy.

Dariusz Nowakowski nowym prezesem zarządu Pentacomp

Obejmując stery firmy Pentacomp Dariusz Nowakowski zapowiada działania mające na celu dalszy rozwój działalności. “Mój cel w roli prezesa zarządu firmy jest jasny: kontynuować to, co najlepsze, budować na naszych dotychczasowych osiągnięciach i dążyć do jeszcze większego sukcesu. Pentacomp to niesamowity zespół, z pasją do tego co robi i jestem pewien, że możemy osiągnąć jeszcze więcej” – zapowiada.

Dariusz Nowakowski dołączył do zespołu firmy Pentacomp Systemy Informatyczne obejmując stanowisko wiceprezesa zarządu w połowie 2019 roku. Wcześniej był związany m.in. z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, a także z firmami Linxens Group oraz Smartrac Technology GmbH. W latach 2016 – 2017 pełnił rolę Dyrektora Departamentu Teleinformatyki, Eksperta Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Członka Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

Dariusz Nowakowski od wielu lat aktywnie działa w obszarze IT, innowacyjności oraz prac badawczo-rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów informatycznych, biometrii i technologii RFID. Jest współtwórcą patentu nr PL 213572 – Bezpieczny dokument spersonalizowany, wykorzystywanego m.in. w obecnie obowiązującym w Polsce wzorze prawa jazdy. Dariusz Nowakowski jest także członkiem mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Karol Gajos, który pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Pentacomp od 2017 roku, z początkiem października br. objął stanowisko doradcy rady nadzorczej spółki.

Przeczytaj również
Daniel Olejniczak obejmie stanowisko Managing Directora w Fellowmind Poland
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *