Zmiany kadrowe

Dariusz Terlecki nowym Prezesem Zarządu ATM S.A.

Tadeusz Czichon, dotychczasowy Prezes Zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz spółki, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Rada Nadzorcza spółki poszukiwała kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu od wielu miesięcy. Tadeusz Czichon objął je dokładnie rok temu, jednak tymczasowo.

Dariusz Terlecki nowym Prezesem Zarządu ATM S.A.

Postrzegam ten proces jako naturalny cykl rozwoju spółki kapitałowej. Jako jej akcjonariusz chciałbym dalej wspierać rozwój firmy, być może z pozycji członka Rady Nadzorczej, o ile akcjonariusze wyrażą taką wolę” – tłumaczy Tadeusz Czichon, który oficjalnie do 30 listopada br. będzie jeszcze pełnił obowiązki prezesa zarządu ATM.

Dariusz Terlecki będzie odpowiedzialny za realizację  strategii ATM, wprowadzonej wiosną br. Przewiduje ona m.in. zwiększenie sprzedaży do klientów zagranicznych (ma ona wynieść 25-35% przychodów ogółem) oraz wzrost zysku EBITDA w 2017 r. przynajmniej do 60 mln zł. Ma w tym pomóc m.in. wprowadzenie nowych usług w zakresie bezpieczeństwa.

Do niedawna Dariusz Terlecki odpowiadał za rozwój spółki ADP Poland, w szczególności za tworzenie i realizację strategii sprzedaży oraz koordynację kluczowych projektów na polskim rynku. Do jego zadań należało także zarządzanie pracą oddziałów firmy. Wcześniej, w latach 2002-2011, był Dyrektorem Handlowym oraz Członkiem Zarządu Crowley Data w Polsce. Odpowiadał m.in. za wprowadzenie sprzedaży usług głosowych na terenie całego kraju, koordynował realizację największych kontraktów dla klientów z sektora publicznego, był też autorem gruntownej reorganizacji zespołu sprzedażowego. Dariusz Terlecki był również związany z branżą FMCG. Pełnił obowiązki Dyrektora Sprzedaży w niemieckiej firmie FHP Vileda, pracował również w firmach Office Depot i PBS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *