Strefa IFSZmiany kadrowe

Darren Roos zostanie szefem koncernu IFS

Stanowisko obejmie z początkiem kwietnia br. W roli dyrektora generalnego i prezesa zarządu IFS zastąpi Alastaira Sorbie, który przejdzie na emeryturę po 12 latach kierowania działalnością firmy.

Darren Roos zostanie szefem koncernu IFS

Wiele wskazuje na to, że pod nowym kierownictwem IFS będzie stawiał m.in. na zwiększenie dynamiki rozwoju działalności na skalę międzynarodową, a także dalszą rozbudowę oferty rozwiązań oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Znajduje to potwierdzenie we wstępnych zapowiedziach nowego szefa firmy IFS. Darren Roos podkreśla, że firma IFS dysponuje ogromnymi perspektywami rozwoju, zaś połączenie silnych kompetencji IFS w obszarze systemów klasy ERP, EAM oraz FSM w połączeniu z niespotykanie silnymi relacjami z klientami będzie stanowiło silny fundament dla dalszego rozwoju działalności.

Darren Roos posiada wieloletnie doświadczenie na rynku oprogramowania biznesowego. Przez ostatnie 4 lata był związany z firmą SAP, gdzie odpowiadał m.in. za rozwiązania chmurowe w obszarze ERP – w tym systemy S/4 HANA Cloud, SAP BusinessByDesign oraz SAP BusinessOne. Wcześniej kierował też działalnością SAP na rynkach Europy Północnej. Przed przejściem do SAP Darren Roos przez 9 lat związany był z firmą Software AG. Odpowiadał m.in. za działalność Software AG na wszystkich rynkach poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Wcześniej pracował m.in. w firmie DimensionData. Od maja 2017 roku Darren Ross zajmuje też stanowisko dyrektora niewykonawczego w firmie Micro Focus.

Alastair Sorbie, dotychczasowy prezes firmy ustąpi ze stanowiska z końcem pierwszego kwartału 2018 roku. Wedle zapowiedzi, Alastair Sorbie przejdzie na emeryturę po 21 latach pracy w strukturach IFS, w tym po 12 latach kierowania firmą.

Przeczytaj również
Fundusz EQT zwiększa zaangażowanie w IFS i wspiera realizację nowej strategii
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *