Zmiany kadrowe

Dawid Pawłowski dyrektorem zarządzającym IT w PLL LOT

Nową funkcję objął z końcem roku 2015. Wcześniej przez dwa lata w Avon Cosmetics Polska jako członek zespołu zarządzającego odpowiadał operacyjnie za IT w Polsce, Krajach Bałtyckich, Finlandii oraz funkcjonalnie jako Senior IT Business Partner nadzorował zmiany w systemach marketingowych na region EMEA (35 krajów).

Dawid Pawłowski dyrektorem zarządzającym IT w PLL LOT

Dawid Pawłowski karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w departamentach centralnych Orange (dawniej Telekomunikacja Polska) zdobywając doświadczenie we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań dla klientów biznesowych i uszczelnianiu systemu kontroli wewnętrznej w obszarze przychodów. Następnie od 2006 r. był związany z doradztwem biznesowym w KPMG, gdzie doradzał międzynarodowym firmom jak zwiększać przychody, usprawniać procesy, wdrażać bezpieczne systemy informatyczne, kontrolę wewnętrzną (SOX) czy audyt wewnętrzny. Kolejne 5 lat spędził w branży farmaceutycznej. W latach 2008 – 2010 w Abbott Polska prowadził projekty strategiczne, integracyjne oraz informatyczne usprawniające procesy operacyjne i finansowe. Zmienił na tamtem czas papierową organizację w cyfrową poprzez wdrożonie kilkunasto-modułowego systemu BPM workflow dedykowanego do obsługi większości procesów biznesowych i finansowych. Następie w grupie Johnson&Johnson od 2011 do 2014 doszedł do stanowiska Business IT Manager na region Central Eastern Europe (14 krajów), gdzie odpowiadał za nowoczesne technologie, zarządzając też relacjami Business IT z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. Wprowadził do organizacji mobilne platformy BI, CRM w chmurze, CLM oraz wdrożył wspólny system SAP w Polsce i Krajach Bałtyckich. W Avon Polska jego największymi osiągnięciami było dostarczenie – szytego na miarę systemu POS – dla uruchomionego nowego kanału sprzedaży Avon Studio w Złotych Tarasach, mobilny katalog Avon, wsparcie platformy eCommerce www.avon.pl, rozwój Social Customer Service – obsługa konsultantek Avon poprzez Social Media, migracja i wdrożenie nowego systemu bilingowego.

Zasiada również w Radach Nadzorczych spółek Aforti Holding S.A., Aforti Finance S.A. oraz INVISTA Dom Maklerski. Od niedawna jest członkiem Rady Programowej CIONET Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *