Zmiany kadrowe

Dawid Pawłowski dyrektorem zarządzającym IT w PLL LOT

Nową funkcję objął z końcem roku 2015. Wcześniej przez dwa lata w Avon Cosmetics Polska jako członek zespołu zarządzającego odpowiadał operacyjnie za IT w Polsce, Krajach Bałtyckich, Finlandii oraz funkcjonalnie jako Senior IT Business Partner nadzorował zmiany w systemach marketingowych na region EMEA (35 krajów).

Dawid Pawłowski dyrektorem zarządzającym IT w PLL LOT

Dawid Pawłowski karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w departamentach centralnych Orange (dawniej Telekomunikacja Polska) zdobywając doświadczenie we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań dla klientów biznesowych i uszczelnianiu systemu kontroli wewnętrznej w obszarze przychodów. Następnie od 2006 r. był związany z doradztwem biznesowym w KPMG, gdzie doradzał międzynarodowym firmom jak zwiększać przychody, usprawniać procesy, wdrażać bezpieczne systemy informatyczne, kontrolę wewnętrzną (SOX) czy audyt wewnętrzny. Kolejne 5 lat spędził w branży farmaceutycznej. W latach 2008 – 2010 w Abbott Polska prowadził projekty strategiczne, integracyjne oraz informatyczne usprawniające procesy operacyjne i finansowe. Zmienił na tamtem czas papierową organizację w cyfrową poprzez wdrożonie kilkunasto-modułowego systemu BPM workflow dedykowanego do obsługi większości procesów biznesowych i finansowych. Następie w grupie Johnson&Johnson od 2011 do 2014 doszedł do stanowiska Business IT Manager na region Central Eastern Europe (14 krajów), gdzie odpowiadał za nowoczesne technologie, zarządzając też relacjami Business IT z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. Wprowadził do organizacji mobilne platformy BI, CRM w chmurze, CLM oraz wdrożył wspólny system SAP w Polsce i Krajach Bałtyckich. W Avon Polska jego największymi osiągnięciami było dostarczenie – szytego na miarę systemu POS – dla uruchomionego nowego kanału sprzedaży Avon Studio w Złotych Tarasach, mobilny katalog Avon, wsparcie platformy eCommerce www.avon.pl, rozwój Social Customer Service – obsługa konsultantek Avon poprzez Social Media, migracja i wdrożenie nowego systemu bilingowego.

Przeczytaj również
Paweł Ćwieka objął stanowisko Chief Delivery Officer w firmie Billennium

Zasiada również w Radach Nadzorczych spółek Aforti Holding S.A., Aforti Finance S.A. oraz INVISTA Dom Maklerski. Od niedawna jest członkiem Rady Programowej CIONET Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *