Rynek

Devs4Docs – branża IT pomaga polskiej służbie zdrowia

Devs4Docs to wspólna inicjatywa warszawskich software house’ów, które postanowiły wesprzeć służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa, zbierając fundusze na niezbędny sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie.

Devs4Docs – branża IT pomaga polskiej służbie zdrowia

Za pośrednictwem https://devs4docs.pl/, strony stworzonej przez właścicieli polskich firm technologicznych oraz samych programistów, przedstawiciele branży IT mogą dołączyć do zbiórki i wesprzeć finansowo polską służbę zdrowia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie służb medycznych, takie jak rękawiczki, maski, fartuchy czy respiratory.

„Jesteśmy jedną z nielicznych branż, która może całkowicie wykonywać swoją pracę zdalnie, dzięki czemu nie odczuwa tak dotkliwie skutków globalnej pandemii. Dlatego to właśnie my możemy pomóc tym, którzy codziennie ratują nasze życie, narażając swoje” – napisali inicjatorzy akcji na stronie Devs4Docs.

Devs4Docs prowadzi zbiórkę za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Wszystkie środki zebrane przez branżę IT zostaną przekazane na główną zbiórkę Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Celem akcji jest osiągnięcie kwoty miliona złotych. Przedstawiciele Devs4Dogs zachęcają całą branżę IT – programistów, firmy technologiczne, software house’y, start-upy – do włączenia się w zbiórkę.

Akcję Dev4Docs wspierają firmy: bPol, itCraft, Codetain, WebCrafters, Unicornly, Wise People, Th-ey, Leocode, Prowly, Monday.

Devs4Docs – branża IT pomaga polskiej służbie zdrowia

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *