Rynek

Deweloper 7R zapowiada budowę centrów przetwarzania danych

Specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych firma 7R zamierza rozwijać swoją ofertę o nowy segment centrów przetwarzania danych. Jak poinformowali przedstawiciele dewelopera, data centers stały się jednym z filarów strategii ekspansji spółki na najbliższe lata.

Deweloper 7R zapowiada budowę centrów przetwarzania danych
Fot. 7R

Na podjęcie wspomnianej decyzji wpływ miały zmiany zapotrzebowania na dane wywołane przez pandemię Covid-19, a także rosnące znaczenie usług chmurowych jakie występuje obecnie niemal w każdej branży i organizacji, tłumaczą przedstawiciele zarządu 7R. Dodają jednocześnie, iż spodziewają się też ożywienia inwestycyjnego na rynku centrów danych.

“Dlatego też intensywnie rozwijamy naszą wiedzę oraz doświadczenia w tym obszarze. Chcemy być partnerem dla firm technologicznych i operatorów data center decydujących się na wejście do Polski” – zapewnił Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R. “W 7R dysponujemy bankiem ziemi, a także know-how w budowie zaawansowanych technologicznie wielkopowierzchniowych i pro-ekologicznych obiektów komercyjnych. Dynamicznie powiększamy także nasz zespół ekspertów odpowiedzialnych za współpracę z gigantami technologicznymi i międzynarodowymi operatorami data centers, by móc wspierać klientów w ich planach inwestycyjnych na terenie Polski” – dodał.

Do zespołu 7R dołączył niedawno Oliwer Goliński – specjalista z dziedziny infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, który doświadczenie zdobywał realizując projekty dla największych operatorów data centers w Europie. To do jego zadań należy właśnie rozbudowanie portfolio 7R o obiekty przetwarzania danych, dedykowane do potrzeb i wymagań technologicznych poszczególnych klientów, wskazują członkowie zarządu 7R.

“Centra przetwarzania danych to infrastruktura krytyczna, niezbędna do funkcjonowania dzisiejszej gospodarki i zapewniająca ciągłość dostawy cyfrowych usług całemu społeczeństwu. By spełniać tę rolę, obiekty te projektowane są w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i stawiają przed inwestorem szereg wyzwań – zarówno pod względem lokalizacji nieruchomości, jak i samej budowy. Najbardziej oczywistym wymaganiem jest zaspokojenie ogromnego zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zapewnienie ciągłości jej dostaw, co dla wielu inwestorów potrafi być wyzwaniem” – skomentował Oliwer Goliński, Data Center Development Expert w 7R.

Jak wskazują specjaliści 7R, rozwiązaniem dla tego typu operatorów są obiekty budowane w formule Build-to-Own (BTO) – projektowane na miarę, według wymagań klienta oraz realizowane w lokalizacjach gwarantujących zapewnienie ciągłości działania i maksymalne bezpieczeństwo przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi.

Firma 7R od początku swej działalności zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 740 000 m2. Obecnie kolejne ponad 1 500 000 m2 znajduje się w procesie inwestycyjnym. Deweloper realizuje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców oraz obiekty typu Build To Suit. W jego portfolio znajdują się zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i miejskie magazyny Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Jeśli chodzi natomiast o najemców, to w portfolio spółki są głównie firmy firmy z sektora logistyki, e-commerce i retail, ale także przedstawiciele lekkiej produkcji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *