MENU

Dimension Data wchodzi do Polski dzięki przejęciu NextiraOne

4 grudnia 2013Polecane tematy, Rynek

Do podpisania umowy między NextiraOne Group B.V. i Dimension Data Holdings Nederland B.V. doszło wczoraj. NextiraOne ma też oddział w Polsce, a więc oznacza to, że Dimension Data pojawi się także na naszym rynku. Zakończenie transakcji ma nastąpić na początku 2014 roku. Firmy nie ujawniły wartości transakcji.

dimension_data_logo

Obie firmy czekają na teraz na akceptację transakcji organów Unii Europejskiej. Transakcja obejmuje przejęcie oddziałów NextiraOne w Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii i na Węgrzech. W drugim etapie transakcja może obąć oddziały we Francji i we Włoszech. Ale uzależnione jest to do osiągnięcia w przyszłości określonych wyników finansowych.

Grupa Dimension Data osiągnęła w ostatnim roku finansowym przychody na poziomie 5,8 mld euro i zatrudnia 15 000 pracowników w 50 krajach,  a w Europie w takich państwach, jak: Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Luxemburg, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria i Wlk. Brytania. Z kolei cała NextiraOne ma ok. 4000 pracowników w 15 krajach europejskich. Ostatnia wartość przychodów podawana przez NextiraOne Za rok 2009 to było ok. 1 mld euro.

NextiraOne to firma specjalizująca się w rozwiązaniach i usługach komunikacyjnych. Nowy właściciel tej firmy ma szersze portfolio i zapewne będzie chciał oferować je także w Polsce. Dimension Data może więc stać się znaczącą konkurencją dla dużych, polskich integratorów takich, jak Comarch, HP Polska, Qumak, Asseco Poland, czy Sygnity.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

One Response to Dimension Data wchodzi do Polski dzięki przejęciu NextiraOne

  1. Pracownik_NXO napisał(a):

    No to PJ Jarmuła poleci … nareszcie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »