BranżaRynek

DISKUS Polska pracuje nad rozwiązaniem do niszczenia danych z nośników pamięci Flash

DISKUS Polska podpisał umowę z Narodowym Centrum Badan i Rozwoju na dofinansowanie projektu, obejmującego przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, związanych z opracowaniem prototypu urządzenia do kasowania danych z nośników pamięci Flash. Wartość projektu to prawie 3,6 mln zł, a wkład Funduszy Europejskich to prawie 2,5 mln zł.

Tomasz Filipów, dyrektor zarządzający DISKUS Polska
Tomasz Filipów, dyrektor zarządzający DISKUS Polska

„Pozyskane środki do dla nas duża szansa na stworzenie unikatowej metody niszczenia danych z nośników typu Flash. Obecnie skuteczne i w pełni bezpieczne usuwanie informacji z telefonów komórkowych, dysków SSD czy pen-drive’ów możliwe jest jedynie poprzez fizyczne ich zniszczenie. Jest to związane z technologicznym zaawansowaniem budowy nośników SSD/Flash. Naszym celem jest wyprodukowanie urządzenia, emitującego swego rodzaju impuls, który skutecznie zniszczy strukturę kości pamięci Flash/SSD, a komponenty z którego wykonany jest dany produkt, będą mogły zostać poddane procesowi pełnego recyclingu. Jesteśmy przekonani, iż tego typu urządzenia będziemy w przyszłości z powodzeniem sprzedawać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, poprzez ciągle rozbudowywaną sieć naszych partnerów” – mówi Tomasz Filipów, dyrektor zarządzający DISKUS Polska.

Projekt realizowany będzie w nowym laboratorium badawczo-rozwojowym D.LAB, które firma DISKUS Polska uruchomiła początkiem 2018 roku. Projekt obejmował będzie 4 zadania, w tym zadanie nr 1 w ramach badań przemysłowych, związanych z opracowaniem założeń urządzeń oraz zadanie nr 2 i 3 w ramach prac rozwojowych związanych z opracowaniem i przetestowaniem wstępnej i finalnej wersji prototypu. Zadanie 4 będzie związane z przeprowadzeniem prac przedwdrożeniowych.

W ramach projektu zaangażowana zostanie wyspecjalizowana jednostka naukowa, której zlecone zostanie wykonanie części prac. Kadrę badawczą firmy stanowić będą obecni pracownicy działu R&D oraz nowo zatrudnione 4 osoby.

Projekt badawczo-rozwojowy zakończy się wdrożeniem bezpośrednio w firmie DISKUS Polska, która na bazie wyników uruchomi usługi kasowania danych oraz produkcję urządzeń do niszczenia danych z nośników typu flash dla swoich przyszłych i obecnych Klientów (obecnymi odbiorcami produktów są firmy z Polski oraz 30 krajów na całym świecie).

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *