CyberbezpieczeństwoRynek

DKWOC i Cisco podpisały porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa

W jego ramach Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) i Cisco będą wymieniać się wiedzą o najnowszych cyberzagrożeniach, aby wspólnie zwiększać ochronę cybernetyczną i poziom bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej kraju.

DKWOC i Cisco podpisały porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa

Współpraca Cisco i DKWOC w obszarze cyberbezpieczeństwa trwa już od kilku lat. “Podpisane porozumienie rozszerza jej zakres i pozwoli nam jeszcze bardziej efektywnie wspierać DKWOC w identyfikowaniu, analizowaniu i dokumentowaniu zaawansowanych cyberzagrożeń” – skomentował Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Jak poinformowali przedstawiciele Cisco, informacje o wykrytych zagrożeniach będą przekazywane DKWOC przez Cisco Talos, specjalną komórkę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. W jej ramach 350 analityków z całego świata, przez 24 godziny na dobę, proaktywnie monitoruje sieć w poszukiwaniu najnowszych cyberzagrożeń.

“Cyberbezpieczeństwa nie można osiągnąć. To coś, nad czym trzeba nieustannie pracować wraz z partnerami i sojusznikami. Kluczowa jest wymiana informacji o adwersarzach i stosowanych przez nich technikach. Teraz takimi informacjami DKWOC będzie wymieniać się z Cisco, co znacząco wpłynie na poziom cyberbezieczeństwa” – podsumował gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.