Zmiany kadrowe

Do zespołu STX Next dołączyli Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki

W ten sposób STX Next – software house specjalizujący się w języku Python – wzmacnia swoje kompetencje w obszarach Machine Learning oraz Data Engineering. Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki – związani dotychczas z Ermlab Software – objęli funkcje managerskie i stanęli na czele nowo powołanego oddziału STX Next w Olsztynie.

Do zespołu STX Next dołączyli Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki

Krzysztof Sopyła objął funkcję Head of Machine Learning and Data Engineering – w STX Next zajmie się rekrutacją nowych pracowników oraz przejmie współpracę z ekspertami pracującymi firmie. Przemysław Górecki został z kolei Head of Service Delivery olsztyńskiego biura.

“Dołączenie do STX Next doświadczonych managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży IT jest kolejnym ważnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na konkurencyjnym rynku. Know-how tych osób pozwala nam zwiększyć i rozwinąć nasze kompetencje w dziedzinie Machine Learning i Data Engineering bez konieczności budowania zespołów o takich umiejętnościach od postaw, co na pewno kosztowałoby nas wiele wysiłku” – skomentował Maciej Dziergwa, Co-Founder/CEO STX Next.

Jak się okazuje, dołączenie do zespołu STX Next obu menedżerów zaowocowało również pozyskaniem innych, dotychczasowych pracowników olsztyńskiej spółki Ermlab Software, co z kolei spowodowało wspomniane otwarcie nowego oddziału STX Next w Olsztynie. “Co ważne, Krzysztof i Przemysław, mają powiązania z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, co jest dla nas niezwykle cenne w kontekście pozyskiwanie współpracowników” – dodał Marcin Zabawa, Director of Core Services.

STX Next – współpracując głównie z klientami zza granicy, a operacyjne działania prowadząc głównie w Polsce – ma kolejne plany ekspansji w kraju i za granicą. W ostatnim czasie spółka otworzyła biuro w Białymstoku, a już niedługo nowa placówka firmy powstanie w Rzeszowie. Jednocześnie pracuje nad otwarciem lokalizacji na nowym kontynencie, w Meksyku.

“Budujemy swoje przedstawicielstwa również w Europie zachodniej. Naszym celem jest kontynuowanie dynamicznego wzrostu z zeszłego roku, wzmacnianie szerokiego portfolio usług oraz zmiany organizacyjne, które pozwolą nam z obecnych 500 osób urosnąć do 2000 w ciągu kolejnych kilku lat. To jeden z naszych najważniejszych planów” – podsumował Maciej Dziergwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *