Zmiany kadrowe

Dominika Bettman nową szefową Microsoft w Polsce

Na początku grudnia br. zastąpi Marka Loughrana w roli dyrektora generalnego polskiego oddziału Microsoft. Dominika Bettman zapowiada m.in. kontynuowanie działań mających na celu rozszerzanie współpracy firmy Microsoft w Polsce z lokalnymi firmami, przedsiębiorstwami, organizacjami sektora publicznego i partnerami technologicznymi. Zaangażowanie Microsoft ma wspierać innowacyjność oraz wzmacniać skalę i dynamikę cyfrowej transformacji polskiej gospodarki.

Dominika Bettman nową szefową Microsoft w Polsce
Źródło: Microsoft

Dominika Bettman na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft w Polsce zastąpi Marka Loughrana, który pełnił tą funkcję od ponad 4,5 roku. W nowej roli będzie odpowiedzialna za wszystkie działania Microsoft w Polsce, w tym za realizację planu transformacji Polskiej Doliny Cyfrowej. “Technologia, która przenika obecnie do wszystkich dziedzin biznesu i życia, fascynuje mnie ze względu na możliwości, jakie daje nam, aby zmieniać świat na lepsze. W Polsce jesteśmy obecnie na drodze prawdziwie transformacyjnych cyfrowych zmian. Ważne jest, abyśmy podchodzili do tej szansy z naciskiem na zrównoważony i odpowiedzialny biznes” – podkreśla Dominika Bettman. “Dużą rolę w tej zmianie odgrywa również transformacyjne przywództwo, które łączy ludzi we wspólnym działaniu i odpowiadaniu na zmiany. Tego wszystkiego poszukuję na swojej drodze i to właśnie najmocniej zmotywowało mnie do dokonania tej zmiany. Moja nowa rola w Microsoft daje wiele możliwości rozwijania właśnie takich inicjatyw i cieszę się na współpracę z zespołem, naszymi klientami i partnerami, aby pomóc w kształtowaniu lepszej przyszłości dla Polski, napędzanej przez innowacje, odpowiedzialność i inkluzywne przywództwo” – zapewnia.

Dominika Bettman posiada branżową wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas dotychczasowej kariery. Przez kilkanaście ostatnich lat związana była z polskim oddziałem firmy Siemens, gdzie od kwietnia 2018 roku pełniła funkcję dyrektora generalnego. Od 2019 roku kierowała również działem Digital Industries w Siemens Polska. W firmie Siemens pracowała również w latach 1998 – 2007, kiedy to odpowiadała za obszar finansów różnych pionów biznesowych. W latach 2007 – 2009 pełniła natomiast funkcję członka rady nadzorczej Nokia Siemens Networks.

Przeczytaj również
Stanisław Pieczara dołącza do zespołu Ricoh Polska na stanowisko dyrektora sprzedaży

Dominika Bettman zajmuje też m.in. stanowiska przewodniczącej Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa w ramach Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz przewodniczącej Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Dominika Bettman pełni również funkcje wiceprezesa zarządu Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, członka Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej oraz członka rady nadzorczej Santander Bank Polska. W przeszłości zajmowała m.in. stanowisko członka rady nadzorczej Euro Banku. Jest także m.in. ambasadorem możliwości rozwoju zawodowego kobiet.

Mark Loughran zarządzał polskim oddziałem firmy Microsoft od 1 kwietnia 2017 roku. „To był jeden z najbardziej satysfakcjonujących okresów w mojej karierze zawodowej. Dziękuję całemu zespołowi Microsoft, z którym miałem zaszczyt pracować. Dziękuję naszym współpracownikom, partnerom, a w szczególności organizacjom i firmom, które zdecydowały się na technologiczną transformację. Jestem głęboko przekonany, że dzięki wybitnym talentom, duchowi przedsiębiorczości oraz szybko transformującemu się sektorowi przedsiębiorstw, od małych do dużych, Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy, co podkreśla inwestycja Microsoft o wartości 1 miliarda dolarów, którą ogłosiliśmy w zeszłym roku w Polsce. Witam Dominikę, która, jestem przekonany, że poprowadzi polski zespół ku dalszemu rozwojowi, a polskiemu społeczeństwu umożliwi korzystanie z technologicznych możliwości, jakie oferuje Polska Dolina Cyfrowa” – mówi Mark Loughran, dotychczasowy dyrektor generalny Microsoft Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.