Zmiany kadrowe

Dominika Bettman szefową polskiego oddziału firmy Siemens

Z początkiem kwietnia objęła stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Siemens Polska. W nowej roli odpowiada za działalność spółki koordynującej działalność Grupy Siemens na polskim rynku.

Dominika Bettman szefową polskiego oddziału firmy Siemens

Dominika Bettman jest związana z grupą Siemens od 20 lat. W strukturach Siemens Polska do niedawna pełniła funkcję dyrektora ds. finansowych. Nadzorowała również m.in. realizację złożonych projektów infrastrukturalnych w sektorze energetyki i kolejnictwa.

Obejmując stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Siemens Polska, Dominika Bettman zapowiada m.in. zaangażowanie w złożone projekty odpowiadające na potrzeby związane z cyfrową transformacją. “Reagujemy na zmiany związane z rozwojem digitalizacji i chcemy być o krok do przodu, oferując naszym partnerom technologie i rozwiązania, które pozwolą im zwiększyć konkurencyjność dziś i w przyszłości. Nasza domena to duże projekty infrastrukturalne” – mówi Dominika Bettman. “Jesteśmy godnym zaufania dostawcą dla segmentów energetyki, transportu, automatyki przemysłowej i technologii budynkowych. Na każdym etapie planowania, projektowania, realizacji i serwisu stawiamy na niską emisję i zrównoważony rozwój” – dodaje.

Dominika Bettman jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce. Reprezentuje firmę Siemens w Konfederacji Lewiatan. Należy też do Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *