RynekZmiany kadrowe

Dion Weisler ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego HP Inc.

Dion Weisler, od czterech lat pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Inc. z początkiem listopada br. ustąpi ze stanowiska. Decyzja jest podyktowana ważnymi powodami rodzinnymi. Jego miejsce na stanowisku CEO zajmie Enrique Lores – weteran HP, który pracuje w firmie od trzech dekad i aktualnie pełni funkcję prezesa działu odpowiedzialnego za drukarki, urządzenia do obrazowania oraz usługi.

Dion Weisler ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego HP Inc.Źródło: HP Inc.

“Praca na stanowisku dyrektora generalnego HP Inc. jest najjaśniejszym punktem mojej kariery, chciałbym podziękować całemu zespołowi firmy za okazane mi wsparcie. Jestem niezwykle dumny z tego, co udało nam się osiągnąć i jednocześnie spokojny o przyszłość HP” – napisał w oświadczeniu pochodzący z Australii Dion Weisler. Formalnie zmiana na stanowisku dyrektora generalnego HP Inc. nastąpi z początkiem listopada. Wedle zapowiedzi Dion Weisler pozostanie przewodniczącym rady nadzorczej koncernu – przynajmniej do jej najbliższego posiedzenia.

Dion Weisler pełni funkcję CEO koncernu HP Inc. od listopada 2015, czyli od momentu gdy nastąpił formalny podział HP na firmy HP Inc. oraz Hewlett Packard Enterprise. Jego następca, Enrique Lores, pracę w HP rozpoczął 30 lat temu – jako stażysta-inżynier. On również brał udział w skomplikowanej operacji podziału Hewlett-Packard na dwie niezależne firmy przed czterema laty. Uważa się go również za architekta, sfinalizowanej w 2017 roku, operacji przejęcia działu drukarek od koncernu Samsung.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *