Branża ITRynek

Dwie firmy z Polski z nagrodami w konkursie Microsoft Partner of The Year 2022

W globalnym konkursie koncernu nagrodzone zostały: Accenture, ze zwycięskim tytułem 2022 Microsoft Poland Partner of The Year oraz Grupa TenderHut, z wyróżnieniem Finalisty 2022 Microsoft Mixed Reality Partner of The Year. Tegoroczne nagrody zostaną oficjalnie ogłoszone laureatom i finalistom podczas globalnej konferencji Microsoft Inspire 2022.

Dwie firmy z Polski z nagrodami w konkursie Microsoft Partner of The Year 2022

Accenture w Polsce to jeden ze 108 krajowych zdobywców najważniejszego wyróżnienia Microsoft dla partnerów, którzy działając w swoich krajach wykazali się szczególnie efektywną współpracą i wyjątkową aktywnością na polu biznesowym. Spółka, wspólnie z Avanade, inwestuje w rozwój oferty kierowanej do klientów na polskim rynku i może pochwalić się tysiącem certyfikowanych ekspertów. Pionierska aplikacja Partnera Roku Microsoft 2022 wykorzystuje moc AI i chmury Microsoft do obsługi szkód na rynku ubezpieczeniowym.

„Accenture AI-Led Claims Platform to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało obsługę klienta w firmach ubezpieczeniowych. Umożliwia szybkie osiągnięcie wysokich korzyści biznesowych (7-11% kosztów szkód), ponieważ poprzez tryb usługowy (SaaS) i mikrousługi, nie wymaga znaczących zmian w dotychczasowej architekturze systemów” – skomentował Łukasz Marczyk, dyrektor zarządzający praktyką ubezpieczeniową w Accenture w Polsce. „Implementacja Accenture AI-Led Claims zdecydowanie wyróżnia ubezpieczycieli na tle konkurencji. Pomaga im być bardziej wydajnymi, optymalizować koszty, zwiększając marże, a jednocześnie znacząco poprawić doświadczenie klienta. Jestem zaszczycony, że ten projekt i polski zespół Accenture znalazł się wśród tegorocznych laureatów konkursu” – dodał.

Z kolei Grupa TenderHut znalazła się w gronie finalistów jednej z 58 konkursowych kategorii – Mixed Reality, nagradzającej umiejętności oraz doświadczenie firm w realizacji projektów, które tworzone są z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej oraz mieszanej. Dodajmy, że spółka została nagrodzona w tej kategorii drugi raz z rzędu.

„Gdy w 2021 roku odbieraliśmy nagrodę Partner of The Year w kategorii Mixed Reality ktoś mógł powiedzieć, że przez zbieg okoliczności, firma z Polski znalazła się na podium konkursu stworzonego przez korporację, która współtworzyła technologię mieszanej rzeczywistości. Dziś już nie da się mówić o przypadku. O ile o zeszłorocznym tytule myśleliśmy w kategoriach zwycięstwa, to wiem, że docenienie naszych działań drugi raz z rzędu jest niezaprzeczalnym potwierdzeniem, że jesteśmy jednym z liderów mixed reality na świecie” – powiedział Robert Strzelecki, CEO Grupy TenderHut. “W minionym roku spółki Grupy TenderHut, zaangażowane w tę technologię tj. Holo4Labs, Holo4Med i SoftwareHut realizowały wiele nowych projektów, w których gogle HoloLens2 i mieszana rzeczywistość skutecznie wspierały cyfrową transformację światowych laboratoriów przemysłowych i farmaceutycznych, a także pomagały walczyć z Covid19 i leczyć nowotwory. Nie osiadamy na laurach. Jako lider musimy stale potwierdzać swoją pozycję poprzez tworzenie innowacji i wspieranie naszych klientów w ich cyfrowej drodze” – dodał.

Nagrody Microsoft Partner of The Year, przyznawane w wielu różnych kategoriach, pozwalają docenić stopień w jakim rozwiązania zbudowane z wykorzystaniem technologii Microsoft pomagają ludziom i firmom na całym świecie realizować w pełni swój potencjał, podkreślają przedstawiciele koncernu.

„Poziom kompetencji, jaki spółki z polskiego rynku wnoszą do globalnego ekosystemu Microsoft jest niewiarygodny. Wraz z nimi stajemy się coraz bardziej strategicznymi partnerami biznesowymi klientów na całym świecie. Silne partnerstwa są dla nas absolutnie fundamentalne, a ich obecność w centrum strategii Microsoft jest podstawą ciągłości naszych wspólnych sukcesów” – podsumował Piotr Grzywacz, dyrektor kanału partnerskiego, Microsoft w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *