Branża ITRynek

DXC Technology partnerem programu IT Skills 4U

Firma zaoferuje uczestnikom programu wsparcie merytoryczne i szkoleniowe. DXC Technology zaoferuje uczestnikom programu IT Skills 4U oferty staży, szkoleń oraz zatrudnienia.

DXC Technology partnerem programu IT Skills 4U

IT Skills 4U to projekt technologiczny uruchomiony z inicjatywy firmy Amazon Web Services. Jego celem jest m.in. wsparcie mieszkańców Ukrainy, którzy w wyniku wojny i poniesionych strat, szukają możliwości powrotu do życia zawodowego w branży IT. Kluczowy element programu stanowi wirtualna tablica ogłoszeń, na której partnerzy programu, w tym DXC Technology mogą zamieszczać informacje o organizowanych programach stażowych, szkoleniach, a także aktualnych ofertach pracy.

Projekt IT Skills 4U zakłada przeszkolenie do czerwca 2023 roku ponad 10 tysięcy mieszkańców Ukrainy w zakresie umiejętności chmurowych. Program skierowany jest do osób stawiających swoje pierwsze kroki w IT, jak i doświadczonych specjalistów. Celem IT Skills 4U jest podwyższenie kwalifikacji i umożliwienie ponownego wejścia na rynek pracy osobom, które zmagają się ze skutkami wojny w Ukrainie.

Uczestnicy projektu otrzymują m.in. dostęp do bezpłatnych kursów online, wirtualnych szkoleń prowadzonych przez instruktorów AWS i DXC Technology, a także możliwości języka angielskiego i polskiego oraz usług doradztwa zawodowego i wsparcia w zakresie pośrednictwa pracy. Co istotne, program IT Skills 4U otrzymał również wsparcie Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji RP oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej RP.

„Cieszymy się, że możemy być częścią tak istotnego projektu, jak ITSkills4U. Już teraz utalentowani specjaliści z Ukrainy stanowią ważną cześć zarówno naszego lokalnego, jak i globalnego zespołu. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem mamy nadzieję pomóc kolejnym osobom w rozwoju ich kariery, a tym samym wzbogacić polski rynek pracy o nowych, świetnie wykwalifikowanych specjalistów” – podkreśla Michał Burda, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy DXC Technology. Jego zdaniem, pomoc uchodźcom z Ukrainy w rozwoju kariery w obszarze technologii informacyjnych to także inwestycja w przyszłość polskiej branży IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *