Zmiany kadrowe

Elwira Sokołowska po 9 latach przestaje kierować polskim oddziałem Sage

Elwira Sokołowska odpowiadała za rozwój polskiego oddziału firmy Sage od początku jego działalności. Stanowisko prezesa zarządu powstałej na mocy umowy między firmą Sage, a Matrix.pl spółki Sage Symfonia objęła w maju 2005 roku. Po czterech latach, w ramach zmiany wizerunku spółki, z jej nazwy zniknęła marka Symfonia.

Elwira Sokołowska po 9 latach przestaje kierować polskim oddziałem Sage
Elwira Sokołowska

“Dziękujemy pani Elwirze Sokołowskiej za jej wkład w działalność Sage i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość!” – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu spółki. Pod kierownictwem ustępującej prezes spółka osiągnęła roczne obroty na poziomie 70 mln zł. Na polski rynek wprowadzono również nowe produkty i usługi. W 2012 roku polski oddział Sage zatrudniał niemal 300 osób.

Obecnie rozpoczyna się proces poszukiwania nowego prezesa zarządu spółki. Zaplanowana na kilka miesięcy rekrutacja jest otwarta dla osób spoza organizacji, jak i dla menedżerów zatrudnionych obecnie w lokalnych oraz światowych strukturach firmy Sage. Obowiązki szefa polskiego oddziału Sage czasowo przejmuje Jean-Jacques Suter, odpowiedzialny jednocześnie na działalność firmy na rynku szwajcarskim.

Przedstawiciele firmy podkreślają jednocześnie wysoką rangę polskiego oddziału w globalnych strukturach Sage. “Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie, na którym Sage może osiągnąć dalszy wzrost i zająć pozycję w czołówce rewolucji sieciowej na rynku rozwiązań ERP” – napisano w komunikacie prasowym. Wiadomo również, że Sage planuje w szerszym stopniu wprowadzić na polski rynek swoje globalne rozwiązania – m.in. system Sage ERP X3. W połowie maja br. oficjalnie zaprezentowano nową, siódmą generację tego rozwiązania.

Przeczytaj również
Były prezes PKO BP nowym członkiem rady nadzorczej Asseco International
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *