Zmiany kadrowe

Elwira Sokołowska po 9 latach przestaje kierować polskim oddziałem Sage

Elwira Sokołowska odpowiadała za rozwój polskiego oddziału firmy Sage od początku jego działalności. Stanowisko prezesa zarządu powstałej na mocy umowy między firmą Sage, a Matrix.pl spółki Sage Symfonia objęła w maju 2005 roku. Po czterech latach, w ramach zmiany wizerunku spółki, z jej nazwy zniknęła marka Symfonia.

Elwira Sokołowska po 9 latach przestaje kierować polskim oddziałem Sage
Elwira Sokołowska

“Dziękujemy pani Elwirze Sokołowskiej za jej wkład w działalność Sage i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość!” – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu spółki. Pod kierownictwem ustępującej prezes spółka osiągnęła roczne obroty na poziomie 70 mln zł. Na polski rynek wprowadzono również nowe produkty i usługi. W 2012 roku polski oddział Sage zatrudniał niemal 300 osób.

Obecnie rozpoczyna się proces poszukiwania nowego prezesa zarządu spółki. Zaplanowana na kilka miesięcy rekrutacja jest otwarta dla osób spoza organizacji, jak i dla menedżerów zatrudnionych obecnie w lokalnych oraz światowych strukturach firmy Sage. Obowiązki szefa polskiego oddziału Sage czasowo przejmuje Jean-Jacques Suter, odpowiedzialny jednocześnie na działalność firmy na rynku szwajcarskim.

Przedstawiciele firmy podkreślają jednocześnie wysoką rangę polskiego oddziału w globalnych strukturach Sage. “Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie, na którym Sage może osiągnąć dalszy wzrost i zająć pozycję w czołówce rewolucji sieciowej na rynku rozwiązań ERP” – napisano w komunikacie prasowym. Wiadomo również, że Sage planuje w szerszym stopniu wprowadzić na polski rynek swoje globalne rozwiązania – m.in. system Sage ERP X3. W połowie maja br. oficjalnie zaprezentowano nową, siódmą generację tego rozwiązania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *