Branża ITRynek

Engave ogłasza nową strategię i model biznesowy

Firma technologiczna Engave zmienia strategię działania na rynku i przekształca się w dostawcę usług strategicznego doradztwa technologicznego oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych i IT wspierających transformację cyfrową przedsiębiorstw. Decyzjom tym towarzyszą zmiany personalne. Stanowisko dyrektor zarządzającej w spółce objęła aktualnie Olga Zelent.

Engave ogłasza nową strategię i model biznesowy

Firma działająca na polskim rynku od 2010 roku jako integrator IT ogłosiła zmianę modelu biznesowego. Od tej pory z firmy usługowo-handlowej w obszarze IT przekształca się w dostawcę usług strategicznego doradztwa technologicznego i innowacji skierowanego zarówno do firm z sektora MSP, jak i korporacji. W ten sposób firma chce wspierać ich wzrost, konkurencyjność i pomagając im poprawić wyniki finansowe. Transformacja cyfrowa ma być hasłem nowej misji Engave.

Obecnie, gdy technologie rozwijają się w tempie wykładniczym, a firmy z dnia na dzień tracą swoją przewagę konkurencyjną, digitalizacja jest nieunikniona. Ale trzeba do niej podejść mądrze. Dla Engave wspieranie klientów w doborze optymalnych technologii było zawsze w DNA, teraz jednak chcemy skupić się na bardziej holistycznym podejściu, które pozwoli powiązać strategiczne cele klientów z ich transformacją cyfrową w taki sposób, by stała się ona dźwignią ich długofalowego wzrostu” – komentuje Adrianna Kilińska, prezes zarządu Engave.

Transformacja cyfrowa stanowi dla wielu organizacji zbyt duże wzywanie, o czym świadczą coraz liczniejsze przykłady nieudanych projektów. W związku z tym Engave wykorzysta dotychczasowe doświadczenia i szeroką wiedzę technologiczną, aby – oprócz dostarczania innowacji dla MŚP i korporacji – świadczyć usługi strategicznego doradztwa technologicznego według wybranej, światowej metodyki. Firmie zależy na holistycznym spojrzeniu na organizację klienta i upatrywaniu skuteczności transformacji cyfrowej w tworzeniu wartości dzięki zintegrowaniu czterech ekosystemów: ekosystemu rozwiązań dla klientów, operacji, technologii i ludzi.

Wyłącznie w ten sposób firmy mogą oferować swoim klientom kompleksowe, konkurencyjne rozwiązania. Chodzi nie tylko o odpowiedni dobór technologii, ale przede wszystkim, o ludzi i kulturę organizacyjną, które będą napędzać transformację cyfrową w firmach. Jeśli nie przygotujemy do cyfrowej zmiany swojego zespołu, nawet najlepiej zdefiniowane założenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów” – podkreśla Adrianna Kilińska. Zwraca przy tym uwagę na znaczenie strategicznego doradztwa technologicznego, które musi pójść w parze z dostarczaniem digitalizacji. Engave chce świadczyć kompleksowe usługi także z zakresu doboru technologii z puli własnych rozwiązań lub swoich partnerów, budowania na tych produktach dodatkowych usług, kreowania innowacji cyfrowych i wdrażaniu tychże według przyjętej metodyki.

Obecnie Engave rozwija Ekosystem Rozwiązań dla Klientów. Docelowo będzie to platforma, na której firma połączy sprzedaż usług doradczych i sprzedaż innowacyjnych narzędzi technologicznych. Za jej pośrednictwem firmy będą mogły zdobyć wskazówki, jak monetyzować inwestycje w rozwiązania cyfrowe. W przyszłości platforma będzie rozbudowywana o dodatkowe wertykalne moduły.

Szeroko zakrojone zmiany w modelu biznesowym skłoniły zarząd do zmian kadrowych i powołania m.in. dyrektora zarządzającego. Zaproszono do współpracy Olgę Zelent od kilku lat związaną z branżą nowych technologii. „Realizując nową strategię, będziemy koncentrować się na tworzeniu wartości i dostarczaniu udoskonalonych rozwiązań biznesowych opartych na nowych technologiach. Dzięki temu nasi klienci otrzymają nowe możliwości osiągania przewagi konkurencyjnej i skalowania działalności” – komentuje Olga Zelent.

Konsekwentnie będziemy rozwijać i udostępniać klientom nowoczesne technologie, oprogramowanie i platformy mobilne, tak aby realizowane procesy, były jeszcze bardziej efektywne i przyjazne dla biznesu i ludzi. Znaczną część uwagi poświęcę na wzrost przychodów, realizowany głównie poprzez sukcesywną ekspansję na rynku krajowym. Moim celem jest też edukacja MSP w zakresie nowych technologii i cyfryzacji. Ta świadomość w sektorze jest wciąż zbyt niska. Wspierając budowę strategicznych, zdigitalizowanych rozwiązań, zadbamy o jeden z najważniejszych czynników wzrostów: konkurencyjne zespoły i reskill zagrożonych zmianami stanowisk. Engave, to firma z ogromnym potencjałem, która nieustannie rozszerza swoją działalność o nowe usługi i rynki. To dla mnie ekscytujące wyzwanie, do którego podchodzę z dużym entuzjazmem i licznymi pomysłami. Cieszę się, że będę miała możliwość pracować i budować tak profesjonalny zespół” – dodaje.

Nowej dyrektor powierzono zarządzanie operacyjne i koordynację działań wszystkich działów w firmie, zarówno tych już istniejących, jak i tych, które zostaną utworzone ze względu na nową linię biznesową Engave. Nowy model biznesowy i nowa strategia spółki powstały podczas trwającego od kilku miesięcy strategicznego projektu doradczego w Engave.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *