Branża ITRynek

eoNetworks z Grupy Euvic przejmuje Sensi Labs Ltd.

eoNetworks rozszerza swoją obecność na rynkach międzynarodowych, w tym w Wielkiej Brytanii. Tym razem spółka, która stała się jednym z filarów konsolidacji w ramach Grupy Euvic, skupiła swoją uwagę na brytyjskiej spółce Sensi Labs Ltd. EO nabyło od założycieli Sensi pakiet 98,20% udziałów.

eoNetworks z Grupy Euvic przejmuje Sensi Labs Ltd.

To druga w tym roku inwestycja eoNetworks w software house. Wcześniej, spółka sfinalizowała umowę inwestycyjną, na mocy której Eo Networks objęła udziały w H2B – firmie zatrudniającej ponad 130 osób, której przychody w ubiegłym roku sięgnęły 30 mln zł.

“Nasza działalność nabiera zdecydowanego tempa. Postawiliśmy na dynamiczny rozwój i skutecznie realizujemy przyjętą strategię, która zakłada zarówno rozwój organiczny jak i wzrost przez akwizycje. Coraz odważniej przyglądamy się rynkom zagranicznym i potrzebom międzynarodowych klientów, dlatego szukamy możliwości inwestowania w podmioty o określonych, komplementarnych do naszych, kompetencjach. Sensi Labs z silną koncentracją na rozwiązaniach end-to-end, szczególnie w zakresie aplikacji webowych i mobilnych, kompetencjami z zakresu cybersecurity, a przede wszystkim ze znajomością rynku brytyjskiego oraz ciekawym portfolio klientów i projektów, jest inwestycją w rozwój obecności na rynkach międzynarodowych zarówno eoNetworks, jak i całej Grupy Euvic” – skomentował Błażej Piech, prezes eoNetworks S.A.

Sensi Labs to innowacyjny software house założony w 2012 roku. Tworzy produkty cyfrowe dla startupów, firm o ugruntowanej pozycji i korporacji głównie w Europie: zwłaszcza w Polsce i Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w rozwiązaniach „end-to-end”, począwszy od analizy i konsultingu dla klienta biznesowego, poprzez wdrożenie konkretnych rozwiązań w oparciu o najnowsze technologie, a skończywszy na utrzymaniu i rozwoju wdrożonych rozwiązań.

Zespół Sensi Labs współtworzył znane dziś globalnie startupy, kiedy wchodziły na rynek: Booksy (aplikacja rezerwacyjna wdrożona na ponad 20 rynkach) czy też iTaxi. W swoim portfolio mają również autorskie rozwiązania wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość i technologię rozpoznawania twarzy, stosowaną m.in. w tworzeniu aplikacji do przymierzania okularów, biżuterii, czapek, gogli narciarskich i masek. Eksperci Sensi działają również jako zewnętrzni konsultanci ds. cyberbezpieczeństwa.

“Od lat koncentrujemy nasze wysiłki na rynku brytyjskim, współpracujemy tam z biznesami z sektora motoryzacji, medycyny a nawet kryminalistyki. Lubimy wyzwania, często realizujemy nieszablonowe projekty. Oferujemy naszym klientom holistyczną opiekę nad projektami i doradztwo – rolę wirtualnego CTO. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi klienci zostają z nami na lata. Dołączenie do grupy EUVIC to dla nas naturalny kolejny krok, nasza kultura pracy i poczucie odpowiedzialności społecznej są zgodne. Razem możemy więcej” – podsumował Tomasz Zalewski, dyrektor i CTO Sensi Labs LTD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *