Rynek

EPAM Polska stawia na rozwój kobiet 

Jak się okazuje, nawet 34% spośród wszystkich pracowników IT w firmie EPAM Polska stanowią kobiety. To całkiem sporo jak na krajowe warunki, biorąc pod uwagę fakt, że wskaźnik kobiet działających jako specjalistki w tym obszarze wynosi w Polsce jedynie 15,5%.

EPAM Polska stawia na rozwój kobiet 
Źródło: EPAM Polska

EPAM Systems – globalny dostawca usług transformacji cyfrowej, specjalizujący się w zakresie rozwoju cyfrowych i fizycznych produktów oraz usług digital platform engineering – działa w naszym kraju od 12 lat w pięciu lokalizacjach: Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Warszawie oraz Wrocławiu.

“Coraz więcej pań w naszej firmie zajmuje stanowiska menedżerskie i zyskuje znaczny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Spośród ponad 7000 pracowników, 37% kobiet pełni role team leaderek, a 33% wchodzi w skład tzw. starszego menedżmentu (senior management team)” – mówi Marta Markiewicz, Director & Head of Talent Acquisition w EPAM Polska.

To sprawia, że firma wyróżnia się na tle innych organizacji pod względem udziału kobiet w ogólnym zatrudnieniu. Polska zajmuje bowiem czwartą pozycję od końca w zakresie odsetka kobiet wśród ekspertów IT w Unii Europejskiej. Jedynie wspomniane 15,5% osób pracujących jako specjaliści IT w naszym kraju to kobiety – przy średniej 19,1% w UE, według badania przeprowadzonego pod koniec 2022 roku przez Polski Instytut Ekonomiczny we współpracy z Software Development Association Poland.

Czemu kobiety decydują się na pracę w EPAM Polska? “Mocno inwestujemy w programy up- i reskillingowe, które dają możliwość szybkiego przekwalifikowania się lub nauczenia nowej technologii. Z myślą o wszystkich pracownikach stale rozwijamy katalog szkoleń, oferujemy udział w programach mentoringowych, a także ułatwiamy pracę zdalną i dajemy możliwości efektywnego łączenia macierzyństwa z życiem zawodowym. Kobiety chcą rozwijać się w naszej organizacji, bo wiedzą, że mogą na nas liczyć” – podsumowuje Marta Markiewicz.

Przeczytaj również
Raport No Fluff Jobs: Ponad połowa Polek w IT zarabia 3,1-7 tys. zł netto
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *