Branża ITRynek

Ericsson uruchomił produkcję urządzeń 5G w Tczewie

Ericsson zainwestował w Tczewie w produkcję rozwiązań technologii mobilnej nowej generacji. Produkcja urzadzeń transmisji radiowej – w tym dla 5G – rozpoczęła się w II kwartale 2019 roku, zaś wytwarzanie urządzeń do transmisji radiowej rozpoczęto w III kwartale 2019 roku. Zatrudniając pracowników R&D oraz zwiększając moce produkcyjne firmy w Polsce, Ericsson chce legitymować sie znaczącą inwestycją i produkcją w naszym kraju.

Ericsson uruchomił produkcję urządzeń 5G w Tczewie

2000 inżynierów R&D pracujących w Łodzi i Krakowie oraz nowa produkcja oznacza zwiększenie łącznej inwestycji w Polsce. Ericsson wraz z partnerem produkcyjnym w Tczewie planuje pełną produkcję na rynek europejski w I kwartale 2020 roku. Należąca do firmy Flextronix fabryka w Tczewie będzie w pełni obsługiwać rynek europejski.

Podczas gdy polscy operatorzy komórkowi i Ericsson są gotowi przyspieszyć 5G w Polsce, my pracujemy w Polsce nad wieloma projektami 5G wykorzystując wiedzę pozyskaną podczas  komercyjnych wdrożeń 5G na czterech kontynentach. Rozszerzamy obecność w Polsce wraz z przyspieszeniem 5G w Europie” – powiedział Arun Bansal, szef regionu na Europę i Amerykę Łacińską.

Operatorzy komórkowi mogą teraz mieć sieci opracowane przez polskich ekspertów oprogramowania i wyprodukowane w Polsce. 5G dla Polski może być wytwarzane przez polskich inżynierów, zarówno rozwijając polską gospodarkę, jak i budząc zaufanie do europejskiego łańcucha dostaw. Jestem bardzo podekscytowany widząc, jakie możliwości otwierają się przed nami w związku z nowymi inwestycjami w Polsce” – dodaje.

Aby ułatwić szybkie wdrożenie 5G w Europie, Ericsson wybrał strategicznego partnera produkcyjnego, który zwiększy produkcję 5G. Uzupełnia to istniejący europejski zakład produkcyjny Ericsson w Estonii i jest częścią globalnego łańcucha dostaw firmy, co zapewnia, że ​​firma pracuje blisko klientów, zapewniając szybkie i sprawne dostawy w celu spełnienia wymagań klientów. Bliskość produkcji i klientów pomoże również utrzymać emisję CO2 na niższym poziomie ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na transport.

Firma Ericsson zatrudnia w Europie ponad 35 000 pracowników, pracujących w 21 lokalizacjach, w tym 14 000 inżynierów odpowiedzialnych za działalność badawczą i rozwojową.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *