Rynek

Ericsson wycofuje się z udziału w MWC Barcelona 2020 – przyczyną koronawirus

Ze względu na wybuch epidemii koronawirusa firma Ericsson podjęła decyzję o wycofaniu się z największego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej – GSMA Mobile World Congress Barcelona 2020.

Ericsson wycofuje się z udziału w MWC Barcelona 2020 – przyczyną koronawirus

Przedstawiciele koncernu swoją decyzję tłumaczą faktem, iż zdrowie oraz bezpieczeństwo, zarówno pracowników jak i klientów, jest dla firmy głównym priorytetem. Wszystkie rozwiązania demonstracyjne oraz treści stworzone z przeznaczeniem na MWC Barcelona zostaną zaprezentowane klientom podczas lokalnych imprez o nazwie “Ericsson Unboxed”.

Jednocześnie, przedstawiciele firmy Ericsson podkreślają, że monitorują rozwój epidemii koronawirusa i dostosowują działalność koncernu do zaleceń odpowiednich władz krajowych oraz organów międzynarodowych, takich jak WHO. Firma podjęła już szereg środków zapobiegawczych w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz zminimalizowania wpływu wirusa na jej działalność.

“Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i innych interesariuszy to nasz najwyższy priorytet. Nie jest to decyzja, którą podjęliśmy lekkomyślnie. Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość zaprezentowania naszych najnowszych innowacji podczas MWC w Barcelonie. To bardzo niefortunne, ale mocno wierzymy, że najbardziej odpowiedzialną decyzją biznesową było wycofanie się z udziału w tegorocznej imprezie” – powiedział Börje Ekholm, prezes i dyrektor generalny Ericsson.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *