Cyberbezpieczeństwo

eurobank udostępnia klientom narzędzie ochrony przed cyberatakami

Bank zaoferował klientom bezpłatnie oprogramowanie IBM Security Trusteer Rapport. Rozwiązanie to chroni przed atakami złośliwego oprogramowania oraz wyłudzaniem poufnych danych – phishingiem.

eurobank udostępnia klientom narzędzie ochrony przed cyberatakami

Cyberprzestępcy często używają złośliwego oprogramowania, które po  zainstalowaniu na komputerze użytkownika, gromadzi dane dotyczące loginów, haseł oraz innych poufnych informacji, które są  później wykorzystane do przeprowadzenia  ataku. Oprogramowanie to cały czas ewoluuje, starając się ominąć zabezpieczenia antywirusowe. IBM Security Trusteer Rapport chroni komputer użytkownika na bieżąco, nie pozwalając na instalację złośliwego oprogramowania.

Ideą programu IBM Security Trusteer Rapport jest wykrywanie i usuwanie z komputera złośliwego oprogramowania, a także ochrona użytkownika przed kradzieżą danych przekazywanych drogą elektroniczną. eurobank rekomenduje go klientom do stosowania w komputerach osobistych, na których korzystają z bankowości internetowej eurobank online. Jest to jeden z elementów ochrony komputera, który powinien być używany równolegle z programami antywirusowymi i zaporą sieciową firewall” – mówi Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

Działanie IBM Security Trusteer Rapport polega na blokowaniu wszelkich prób nieuprawnionego dostępu do kont klientów banku przez złośliwe oprogramowanie, które może znajdować się na ich komputerze. Dzięki temu operacje finansowe zlecane w serwisie oraz związane z nimi dane są lepiej zabezpieczone. Dodatkową ochroną użytkownik może również objąć połączenia z innymi serwisami internetowymi, nie związanymi  z działalnością bankową, np. sklepami internetowymi, w których konieczne jest podawanie poufnych danych.

Korzystanie z programu jest bezpłatne, nie wymaga rejestracji czy dodatkowej konfiguracji. Wystarczy zainstalować IBM Security Trusteer Rapport na komputerze. Aktualizacje dokonywane są automatycznie i nie są potrzebne dodatkowe działania ze strony użytkownika.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *