BranżaRynek

Euvic i 3S Data Center przejmują itWORKS

Firmy Euvic oraz 3S Data Center nabyły po 50 proc. udziałów spółki itWORKS. Inwestycja ma wzmocnić potencjał itWORKS w zakresie realizowanych projektów oraz innowacji w obszarze outsourcingu IT, usług chmurowych, usług związanych z centrami danych, a także procesami zapewnienia ciągłości biznesowej i zarządzania procesami biznesowymi. Nowi właściciele planują wykorzystanie efektów synergii z korzyścią dla wszystkich spółek.

Euvic i 3S Data Center przejmują itWORKS

Z oficjalnych deklaracji wynika, że oferta spółki itWORKS stanowi doskonałe uzupełnienie dla oferowanych dotąd rozwiązań oraz usług firm Euvic i 3S Data Center. Współpraca tych trzech podmiotów ma pozwolić też na rozszerzenie działalności nie tylko w Polsce, ale też w krajach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Wraz ze zmianami właścicielskimi w firmie itWORKS wprowadzono także szereg zmian kadrowych. Na stanowisko prezesa zarządu spółki powołany został Wojciech Wolny, który będzie łączył nową funkcję z kierowaniem firmą Euvic. Bartosz Ćwikliński, dotychczasowy prezes zarządu itWORKS objął stanowisko wiceprezesa. Na stanowisku drugiego wiceprezesa spółki pozostaje Zbigniew Ciukaj. Członkiem zarządu firmy został też Marek Faszczewski, szef biura projektowego w Grupie 3S.

Przedstawiciele firmy 3S podkreślają, że nabycie akcji itWORKS jest kolejną inwestycją w rozwój biznesu opartego o centra danych. “Grupa 3S zyskuje nowe kompetencje integratorskie i dostęp do grupy Klientów korporacyjnych a itWORKS zaplecze w postaci infrastruktury data center i telekomunikacyjnej. Dzięki efektowi synergii, zacieśnienie współpracy przyniesie korzyści dla obu spółek. Jednocześnie itWORKS dołącza do dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej o dużym potencjale inwestycyjnym i stabilnej sytuacji finansowej, co tworzy dla spółki dodatkowe możliwości” – mówi Zbigniew Szkaradnik, prezes zarządu 3S Data Center. Według niego transakcja stanowi kolejny etap dotychczasowej współpracy obu firm – itWORKS jest od 2015 roku klientem i partnerem biznesowym Grupy 3S. Podobne, zrealizowane w ubiegłym roku inwestycje 3S to m.in. utworzenie centrum danych w katowickim Euro-Centrum oraz powołanie spółki 3S BOX.

Przeczytaj również
IFS wśród liderów zarządzania cyklem życia produktu

Zakup 50 proc. udziałów itWORKS wpisuje się też w strategię Grupy Technologicznej Euvic, która zakłada stworzenie największej w Europie Środkowej federacji spółek IT. “Warto podkreślić, że bardzo wyraźnie rysuje się zakres odpowiedzialności poszczególnych inwestorów. Podczas gdy 3S stworzy szereg wartości dodanych dla obszaru data center, Euvic jest naturalnym partnerem w zakresie outsourcingu, a także rozwoju i utrzymania produktu Atmosfera ITSM. Dostrzegam wiele sfer w których Euvic może uczyć się i czerpać z doświadczeń tej spółki. Z drugiej strony chcemy nadać jej rozwojowi większej dynamiki poprzez zmianę modelu działania w kilku kluczowych obszarach” – podkreśla Wojciech Wolny, prezes Euvic i nowy prezes itWORKS.

Spółka itWORKS zatrudnia obecnie ponad 200 osób i świadczy usługi na rzecz międzynarodowych klientów zatrudniających łącznie ponad 40 tys. osób. Do grona klientów itWORKS należą firmy takie jak: Grupa Engie, Danone, Play, Deutsche Bank, Itaka, CEZ oraz Netia. Z kolei firma Euvic specjalizuje się w outsourcingu wytwarzania oprogramowania i zatrudnia ok. 600 osób. Euvic jest też największym podmiotem grupy technologicznej Euvic, które łącznie zatrudniają 1500 inżynierów działających na terenie Polski, Niemiec i USA. Natomiast grupa 3S oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi telekomunikacyjne oraz data center. Dysponuje własną siecią światłowodową o długości blisko 3,3 tys. km oraz Klastrem Centrów Danych, w skład którego wchodzi 5 obiektów w 3 miastach o łącznej powierzchni ponad 4 tys. m.kw.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.