RynekPolecane tematy

Euvic planuje zakup eo Networks i rozpoczyna serię strategicznych przejęć

Przejęcie firmy eo Networks ma pozwolić na wzmocnienie kompetencji Grupy Euvic w obszarze projektów i usług aplikacyjnych oraz infrastrukturalnych. Ma to być również pierwsza z serii analogicznych transakcji, które mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym kwartale.

Euvic planuje zakup eo Networks i rozpoczyna serię strategicznych przejęć

Działająca od 2001 roku firma eo Networks specjalizuje się w usługach związanych z wdrażaniem tworzeniem oraz utrzymaniem oprogramowania dla sektora telekomunikacji i logistyki. Oferuje także usługi serwisowe dla klientów z sektora publicznego i korporacyjnego. Spółka zatrudnia ponad 300 osób. Jest notowana na rynku NewConnect.

Przedstawiciele Grupy Euvic podkreślają, że zakup eo Networks wzmocni kompetencje w obszarze wytwarzania oprogramowania oraz infrastruktury, osiągając liczne synergie, szczególnie w obszarze sieci serwisowej. “Przejęcie kontroli nad eo Networks będzie ważnym ruchem w rozwoju filaru IT, który ma dla naszej Grupy strategiczne znaczenie. Eo Networks ma imponujące doświadczenie w zakresie wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów na rynku. Ma także autorskie oprogramowanie, doskonale ułożone procesy oraz sieć świetnych specjalistów w całym kraju, a także doświadczoną kadrę menedżerską” – mówi Wojciech Wolny, współzałożyciel i prezes Euvic. “Dzięki tej inwestycji staniemy się jednym z liderów na rynku usług serwisowych, a wziąwszy pod uwagę doświadczenie Euvic oraz eo Networks w zakresie wytwarzania oprogramowania wspierającego logistykę firm e-commercowych, ta transakcja znacznie zbliży Grupę do pozycji lidera także na tym polu” – dodaje.

Zakup eo Networks zapewnić ma także nowe możliwości w zakresie wsparcia klientów na każdym etapie wdrożenia oraz wytwarzania oprogramowania, który jest jednym z istotniejszych zakresów działalności spółki. “Dołączenie do Grupy Euvic będzie dla eo Networks ogromnym wzmocnieniem i szansą na intensywniejszy rozwój. To także wielka motywacja. Kiedy staniemy się częścią Grupy będziemy współtworzyć i aktywnie angażować się w jej politykę inwestycyjną. Tym samym przed eo Networks otworzą się nowe możliwości biznesowe. Dzięki doświadczeniu m.in. w telekomunikacji i logistyce, będziemy wspierać firmy, które już teraz korzystają z usług Euvic. Nasza oferta wzajemnie się uzupełnia, a dzięki połączeniu sił przedsiębiorstwa zobaczą w nas partnera oferującego wszechstronne wsparcie w cyfrowej transformacji” – uważa Błażej Piech, prezes zarządu i największy akcjonariusz spółki EO Networks. Obecnie Euvic kontroluje ok. 12% akcji spółki. Wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad eo Networks został złożony 27 kwietnia 2021 roku.

Plan zakupu spółki eo Networks wpisuje się w strategię Euvic, która zakłada rozwój technologii, kompetencji i infrastruktury, tak aby zapewnić klientom całościowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektów informatycznych. “Zwiększamy możliwości i efektywność naszych usług serwisowych. Nasi klienci nie będą zmuszeni do szukania takiej oferty wśród innych partnerów. Będą mogli powierzyć nam kompleksową obsługę ich biznesu oraz szeroko rozumiane wsparcie użytkownika również w modelu outsourcingu IT. W rezultacie będziemy mogli sięgać po bardziej zaawansowane projekty tym samym umacniając swoją pozycję na rynku” – podkreśla Zbigniew Ciukaj, wiceprezes Euvic IT. Oferta Grupy Euvic obejmuje m.in. usługi związane z tworzeniem oprogramowania, outsourcingiem kadr, infrastrukturą IT, wdrażaniem innowacji i tworzeniem usług cyfrowych. Zgodnie z zapowiedzią zarządu Euvic, jest to pierwsza z serii transakcji, które spółka chce przeprowadzić jeszcze w maju br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *