RozwiązaniaRynek

Firma AMD zaprezentowała nową architekturę rozwiązań AMD Embedded+

Łączy ona procesory AMD Ryzen Embedded z adaptacyjnymi układami Versal na jednej wspólnej płycie. Produkty te to skalowalne i efektywne energetycznie rozwiązania, które pozwalają przyspieszyć wprowadzanie nowych urządzeń przez producentów ODM (original design manufacturer) z branży przemysłowej, medycznej czy motoryzacyjnej.

Firma AMD zaprezentowała nową architekturę rozwiązań AMD Embedded+

Embedded+ to pierwsza w swoim rodzaju platforma, która łączy wydajne i efektywne rdzenie AMD Zen, układy graficzne Radeon oraz programowalny sprzęt do wnioskowania AI oraz tzw. fuzji sensorowej. Ponadto dzięki zintegrowaniu tych wszystkich rozwiązań w jednej zweryfikowanej przez AMD platformie producenci mogą oferować efektywne energetycznie, kosztowo i przestrzennie urządzenia o bardzo szerokiej funkcjonalności oraz bezpośredniej łączności z wieloma rodzajami czujników.

“W zautomatyzowanych systemach dane z czujników szybko tracą na wartości, więc aby zapewnić najniższe opóźnienia i deterministyczną reakcję konieczne jest korzystanie z jak najbardziej aktualnego zestawu danych” – powiedział Chetan Khona, starszy dyrektor ds. rynku przemysłowego, wizyjnego, opieki zdrowotnej i nauki w AMD. “Zarówno w przemyśle jak i w medycynie, wiele decyzji musi być podejmowanych w ciągu milisekund. Embedded+ maksymalizuje wartość danych dzięki energooszczędności i wydajności obliczeniowej, która pozwala użytkownikom skupić się na zaspokajaniu potrzeb klientów i rynku” – dodał.

Pierwszym rozwiązaniem korzystającym z tej nowej architektury jest Sapphire Edge+ VPR-4616-MB, czyli płyta w formacie Mini-ITX, która integruje procesor Ryzen Embedded R2314 z adaptacyjnym SoC Versal AI Edge VE2302 – a wszystko to w 30-watowym budżecie energetycznym.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *