Wdrożenia

Firma Delegate IT wdroży najnowszy system IFS Applications u polskiego producenta stopów aluminium

Nowy system klasy ERP pozwoli na usprawnienie kluczowych procesów i zacieśnienie współpracy z partnerami, a także zapewni wsparcie niezbędne dla dalszego rozwoju działalności firmy Nicromet. Za wyborem oprogramowania firmy IFS przemawiały m.in. rozbudowane funkcjonalności związane z planowaniem, kontrolą i rozliczaniem specyficznych procesów produkcyjnych. Za realizację projektu odpowiada zespół Delegate IT.

Firma Delegate IT wdroży najnowszy system IFS Applications u polskiego producenta stopów aluminium

Nicromet dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi w Oświęcimiu, Bestwince i Skawinie o łącznej mocy produkcyjnej na poziomie 228 tys. ton wyrobów rocznie. Produkty firmy wytwarzane na bazie surowców wtórnych znajdują zastosowanie głównie w branży motoryzacyjnej. Klientami Nicromet są renomowane firmy motoryzacyjne w całej Europie, m.in. nowoczesna fabryka Volkswagena w Poznaniu.

Firma Nicromet poszukiwała systemu informatycznego, który wesprze procesy związane z pozyskaniem, obsługą i rozliczaniem materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Istotna była również obsługa procesu doboru wsadu i kontroli jego realizacji, a ponadto możliwość precyzyjnego śledzenia przepływu materiałowego (funkcja traceability) ułatwiająca kontrolę kosztów produkcji na każdym jej etapie.

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ofert dostawców systemów ERP firma Nicromet zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju, jak i za granicą. Istotnym czynnikiem wyboru była również elastyczność rozwiązania pozwalająca na zwiększanie funkcjonalności w miarę rozwoju działalności firmy.

„Cieszymy się z realizacji tego projektu wraz z partnerem, który posiada mocne kompetencje zarówno w zakresie naszego rozwiązania, jak i obszarów okołosystemowych (integracja, automatyzacja, infrastruktura). Dla pełnego wykorzystania naszego know-how zaproponowaliśmy klientowi i partnerowi usługę IFS Safeguarding, która w elastyczny sposób dopasowuje wykorzystanie merytorycznych zasobów IFS do bieżących potrzeb projektu” – wyjaśnia Jaromir Paszek, sales manager w IFS Poland.

System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Nicromet. Zapewni bieżące i scentralizowane nadzorowanie procesów rejestracji dostaw, spływu produkcji oraz logistyki we wszystkich zakładach Nicromet. Ponadto umożliwi analizy kontrolingowe kosztów produkcji zarówno z perspektywy doboru surowców, jak i wykorzystanych zasobów produkcyjnych.

„Nasza strategia zakłada dalszy rozwój firmy i podejmowanie nowych wyzwań na konkurencyjnym rynku. Rozwiązanie ERP firmy IFS pozwoli nam na usprawnienie działań, zwłaszcza w obszarze produkcji i łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że to przełoży się na podniesienie jakości naszych wyrobów i usprawni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi” – komentuje Dawid Wyciślok, członek zarządu Nicromet.

Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Branża produkcyjna to dla IFS jeden z kluczowych obszarów działania. Specjalizacja branżowa naszych rozwiązań zapewnia naszym klientom korzyści, które wzmacniają ich przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że nasza sprawdzona technologia wesprze firmę Nicromet w dalszym rozwoju działalności. Liczymy na długą i owocną współpracę”.

Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na styczeń 2022 roku. Z systemu będzie korzystać 200 pracowników firmy Nicromet.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *