Case StudyRynek

Firma Nowak-Mosty przenosi swoje IT do chmury Polcom

Sektor budowlany – uważany w powszechnej opinii za branżę o silnym charakterze analogowym – przechodzi obecnie przyśpieszoną transformację cyfrową. O ile w 2021 roku globalne wydatki na nowe technologie wyniosły w nim niecałe 12 mld dolarów, tak w roku 2031 mają osiągnąć poziom ponad 62 mld dol., wskazuje Allied Market Research. Przykładem krajowej firmy z tej branży, która skutecznie przeszła proces transformacji cyfrowej jest przedsiębiorstwo Nowak-Mosty. 

Firma Nowak-Mosty przenosi swoje IT do chmury Polcom

Spółka ta, zajmująca się budową drogowych i kolejowych obiektów inżynieryjnych, o zasięgu ogólnokrajowym, realizuje często kilka projektów budowlanych jednocześnie. W związku z tym potrzebowała nowoczesnych rozwiązań z obszaru IT i bezpieczeństwa danych.

“Tak, jak na placu budowy, w IT liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Bez dostępu do naszych kluczowych systemów nie bylibyśmy w stanie realizować na czas naszych zobowiązań wobec kontrahentów, a co za tym idzie stracilibyśmy to, co dla nas najważniejsze – zaufanie naszych klientów” – mówi Władysław Nowak, prezes Zarządu Nowak-Mosty.

W trakcie procesu cyfryzacji dane muszą być cały czas dostępne, a kluczowe dla firmy procesy nie mogą zostać przerwane. Wymaga to nie tylko potężnych nakładów czasu i pracy, ale także niezbędnego know-how w zakresie projektowania wydajnych i niezawodnych środowisk informatycznych. Nie każda firma budowlana dysponuje bowiem zespołem doświadczonych inżynierów IT. Rozwiązaniem może być współpraca z zewnętrznym, sprawdzonym dostawcą rozwiązań chmurowych.

“Powierzenie zarządzania infrastrukturą IT w ręce doświadczonych specjalistów zwiększa poziom bezpieczeństwa przetwarzanych danych oraz gwarantuje wysoką dostępność wykorzystywanych w organizacji systemów krytycznych. Ponadto migracja do chmury zapewnia skalowalność mocy obliczeniowej oraz stosunkowo niskie koszty w porównaniu do utrzymywania środowiska w modelu on-premise” – zapewnia Anna Kulikowska, dyrektor handlowy w Polcom.

I tak firma Nowak-Mosty podjęła decyzję o migracji swoich zasobów IT do chmury Polcom. Dostawcy posiadającego dwa niezależne ośrodki przetwarzania danych w Skawinie i  Alwerni, które zostały zaprojektowane i wybudowane z przeznaczeniem bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych.

“Aspekt związany z dostępnością IT oraz skuteczną ochroną danych okazał się dla nas kluczowy podczas wyboru usług zewnętrznego dostawcy. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Polcom, ponieważ spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz jakości, a dwa niezależne ośrodki przetwarzania danych niwelują ryzyko niedostępności. Zyskaliśmy nie tylko bezpieczne miejsce do przechowywania i przetwarzania danych, ale również pewność, że współpracujemy z zespołem profesjonalistów, na który możemy liczyć” – podsumowuje Władysław Nowak.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *